Ciągłe zaangażowanie w innowacje elektroniczne doprowadziło Ducati do opracowania Ducati Vehicle Observer (DVO), które kontroluje dane wejściowe z ponad 70 czujników, udoskonalając w ten sposób strategie sterowania elektronicznego. Niezwykła precyzja tej funkcji pozwala sterownikom interweniować w niemal predykcyjny sposób, aby szybko zaspokoić żądania kierowcy w poszukiwaniu maksymalnych wydajności. DVO, opracowany przez Ducati Corse w MotoGP, szacuje siły działające na motocykl i obciążenia, które może wytrzymać w różnych warunkach jazdy, integrując informacje z platformy inercyjnej IMU w jeszcze dokładniejszy sposób.
Panigale V4 jest wyposażone w kompletny pakiet elektronicznych systemów. Na liście znajduje się: Ducati Traction Control DVO, Ducati Slide Control, Ducati Wheelie Control DVO, Ducati Power Launch DVO, Engine Brake Control i Ducati Quick Shift 2.0. System DQS 2.0 wykorzystuje strategię opartą wyłącznie na czujniku położenia kątowego, dzięki czemu jest w stanie korzystać z dźwigni zmiany biegów bez mikroprzełączników, oferując kierowcy bardziej bezpośrednie odczucia przy zmniejszonym skoku dźwigni.
Nowy ekran o przekątnej 6,9 cala ze współczynnikiem proporcji 8:3 oferuje maksymalną czytelność bez zakłócania widoczności. Zamontowane szkło ochronne wykorzystuje technologię klejenia optycznego, aby zapewnić najlepszą czytelność na czarnym tle nawet w ciągu dnia. Interfejs dedykowany do użytku na torze został zaprojektowany tak, aby wspierać kierowcę w poszukiwaniu maksymalnej wydajności. Dzięki większemu rozmiarowi seria nowych parametrów może być wyświetlana po jednej stronie ekranu:
- „g-Meter” wskazuje w czasie rzeczywistym wartość przyspieszenia poprzecznego podczas pochylania oraz wzdłużnego podczas przyspieszania i hamowania,
- „Power&Torque” wyświetla procent mocy i momentu obrotowego dostarczonego w danym momencie,
- „Lean angle” pokazuje chwilowe kąty pochylenia wraz z poziomem otwarcia przepustnicy i naciskiem wywieranym na hamulec.
Tryb Info Track może wyświetlać osiągi w czasie rzeczywistym. Korzystając z systemu GPS, wyświetlane są czasy okrążeń podzielone na trzy sektory, które mogą być ustawione przez kierowcę za pomocą przycisku „flash” podczas pierwszej sesji. Na desce rozdzielczej wyświetlana jest tabela z ikonami T1, T2 lub T3 wskazującymi wydajność uzyskaną w danym sektorze toru przy użyciu tych samych kolorów jak w MotoGP (białego, szarego, pomarańczowego, czerwonego).
Tryb wyświetlacza do jazdy drogowej jest bardzo przejrzysty, z dużym wyeksponowaniem okrągłego obrotomierza, umieszczonego w środku i ze wskaźnikiem biegu wewnątrz. Lewa strona ekranu jest zarezerwowana dla ustawień, nawigacji (jeśli jest zainstalowana), odtwarzacza muzyki, zarządzania smartfonem, podgrzewanych manetek oraz różnych funkcji dodatkowych akcesoriów. Po prawej stronie znajdują się wskazania prędkości, czasu, temperatury wody i tempomatu (jeśli jest włączony). Deska rozdzielcza dynamicznie zmienia rozkład, przesuwając dane obszary, aby zapewnić maksymalną widoczność aktualnie używanych funkcji, takich jak chociażby nawigacja.
Po powrocie do boksu, nowy system zbierania danych DDL uzupełnia o nowe informacje doświadczenie kierowcy. System opracowany przez 2D we współpracy z Ducati, rejestruje wszystkie parametry istotne dla jazdy Panigale – linię jazdy z magistrali CAN, porównując ją z najnowocześniejszym systemem GPS zdolnym do bardzo precyzyjnego rysowania przebytych trajektorii. Dane mogą być następnie analizowane za pomocą zewnętrznego oprogramowania z szablonami i raportami stworzonymi przez Ducati Corse, aby udoskonalić osiągi na torze.