Kalendarz wydarzeń
Kalendarz wydarzeń

Wydarzenia

Podsumowanie znakomitego roku 2023 dla Ducati w Polsce: kolejny rekord sprzedaży i kolejna nagroda Najlepszego Dystrybutora

2023-12-29


Firma Liberty Corporation 2 Sp. z o. o., wyłączny importer motocykli Ducati w Polsce, po raz kolejny została wyróżniona przez Ducati Motor Holding tytułem Najlepszego Dystrybutora w 2023 roku. To druga już nagroda główna, jaką otrzymuje polski importer i zarazem pierwszy taki przypadek w historii. Wyróżnienie na arenie międzynarodowej towarzyszy kolejnemu rekordowi sprzedaży motocykli Ducati na polskim rynku, co stanowi idealne zwieńczenie świetnego roku.

Ducati ponownie wyróżniło Polskę nagrodą główną podczas tegorocznej Światowej Konferencji Dealerów, która odbyła się w formie wirtualnej w dniu 16 października 2023 roku i zgromadziła ponad 5000 pracowników sieci dealerskiej Ducati z 90 krajów na całym świecie. Spotkanie z globalną siecią dealerów było doskonałą okazją do podsumowania roku i wyników sprzedaży. Podczas konwencji szczególny nacisk położono na opracowanie strategii firmy, a także analizę, w jaki sposób sprostać celom, priorytetom i wyzwaniom, które będą kierować Ducati w kolejnych latach. Jak co roku wręczono również nagrody "Ducati Dealer Awards" dla najlepszych dealerów i dystrybutorów z różnych obszarów geograficznych, aby wyróżnić doskonałe wyniki w różnych kategoriach. Galę rozdania nagród prowadził Francesco Milicia, wiceprezes globalnej sprzedaży i obsługi posprzedażowej Ducati. Polski importer został uhonorowany najważniejszym tytułem Najlepszego Dystrybutora Roku 2023 za całokształt działań na lokalnym rynku, w tym przede wszystkim za pionierskie działania marketingowe.
W ubiegłych latach Zespół Ducati Polska otrzymał statuetki w kategoriach Marketing i promocja sprzedaży w 2022 roku, Obsługa posprzedażowa w 2021 roku, a także wyróżnienie w kategorii głównej Najlepszego Dystrybutora Roku 2021. To pierwszy przypadek w historii, kiedy Ducati po raz drugi nagrodziło tego samego importera w najważniejszej kategorii. To powód do wielkiej dumy, ale największą nagrodą jest satysfakcja ze stale rosnącej liczby rejestracji motocykli Ducati w Polsce i dołączanie kolejnych osób do rodziny Ducatisti.

Tytuł Najlepszego Dystrybutora Roku jest dla nas niezwykłym wyróżnieniem. Nie tylko zaznaczyliśmy swoją obecność pośród najważniejszych rynków dla Ducati, ale również jako pierwszy w historii prywatny dystrybutor zdobyliśmy tę nagrodę dwukrotnie. Przyjmujemy jednak owo wyróżnienie z dużą pokorą. Wiemy, iż to przede wszystkim zobowiązanie do dalszego podnoszenia standardów obsługi, rozwoju sieci dealerskiej, a także dostarczania naszym Ducatisti unikalnych doświadczeń. Ducati to marzenie z dzieciństwa, z plakatu nad łóżkiem. Nadal będziemy je spełniać z poświęceniem, kreatywnością i pasją – powiedział Damian Owczarek, Dyrektor Generalny Ducati Polska, członek zarządu Liberty Corporation 2 Sp. z o. o. 

Rok 2023 był rekordowy pod względem sprzedaży motocykli Ducati na polskim rynku. Najpopularniejszym modelem, zarówno w Polsce, jak i na świecie, niezmiennie pozostaje Multistrada V4. Swoją silną pozycję rynkową potwierdza również Monster, Streetfighter, a także rodzina Scrambler Ducati. Udany debiut rynkowy zaliczył Diavel V4 i w pierwszym roku obecności na rynku stał się ikoną autentycznego stylu, a DesertX zyskuje coraz większą popularność w swoim segmencie. Dużym sukcesem jest również Panigale V4, które reprezentuje transfer know-how wprost z torów wyścigowych, na których zespoły Ducati kolejny rok z rzędu odniosły mistrzowskie zwycięstwa w MotoGP, WorldSBK i WorldSSP. W 2023 roku do polskich kolekcjonerów trafiło też najwięcej sztuk limitowanych motocykli w historii. Do garaży pasjonatów trafiły między innymi modele Streetfighter V4 Lamborghini, repliki mistrzowskich Panigale V4, czy unikalny Diavel V4 Unica, czyli pierwszy polski projekt wykonany przez Centro Stile Ducati.

Producent z Borgo Panigale na rok modelowy 2024 zaprezentował kilka nowych modeli, w tym między innymi Multistradę V4 S Grand Tour, Multistradę V4 RS, DesertX Rally i Hypermotarda 698 Mono. Nowości będzie można zobaczyć podczas marcowych targów motocyklowych w Warszawie i we Wrocławiu. Już teraz zachęcamy też do składania zamówień i zapisywania się na wiosenne jazdy testowe.


Na sezon 2024 po raz kolejny zaplanowaliśmy wiele ciekawych wydarzeń dla Ducatisti, w tym sprawdzoną formułę Ducati Riding Experience. Sezon hucznie otworzymy paradami We Ride As One 4 maja. W dniach 25 maja i 29 czerwca odbędą się szkolenia DRE Road Academy, a szkolnie DRE Adventure Academy na Kaszubach w dniach 17-18 sierpnia. Zapisy na wydarzenia z cyklu DRE zostaną uruchomione w najbliższym czasie. W lipcu wybierzemy się wspólnie na największy zlot fanów Ducati na świecie, dwunastą edycję World Ducati Week na Torze Misano. WDW 2024 w dniach 26-28 lipca po raz kolejny zgromadzi światową rodzinę Ducatisti, w tym pasjonatów z Polski, więc zachęcamy do zapisów na wspólny wyjazd.

Chcesz być na bieżąco z wszystkimi wydarzeniami i aktualnościami ze świata Ducati? Zachęcamy do obserwowania profili Ducati Polska na Facebooku i Instagramie, a także kalendarza eventów.


#ForzaDucati #DucatiPolska