Kalendarz wydarzeń
Kalendarz wydarzeń

Wydarzenia

Triumf zespołu Aruba.it Racing - Ducati: Alvaro Bautista Mistrzem Świata Superbike

2022-11-14


Historyczny dzień dla Aruba.it Racing – Ducati Team: Alvaro Bautista został nowym Mistrzem Świata Superbike. To był wyjątkowy sezon dla hiszpańskiego zawodnika, który odniósł 14 zwycięstw w 33 wyścigach, zdobywając miejsca na podium aż 29 razy.

W Indonezji Bautista przekroczył metę na drugim miejscu, ale solidna przewaga pozwoliła na rozpoczęcie świętowania. Alvaro zapisał nową kartę historii wyścigów motocyklowych: po Johnie Kocinskim i Maxie Biaggi, zawodnik z Talavera jest trzecim, który świętuje tytuł Mistrza Świata zarówno w MotoGP (2006, klasa 125 cm3), jak i w padoku WorldSBK.

To spełnienie marzeń zespołu Aruba.it Racing – Ducati Team. Współpraca między Arubą i Ducati przez lata przekształciła się w silną relację biznesową, nie tylko w Superbike. Firmy przedłużyły kontrakt do 2024 roku, co będzie oznaczać 10. rok partnerstwa.

Rekord wszechczasów dla Ducati i piętnasty tytuł dla motocyklisty: od pierwszego tryumfu Raymonda Roche'a w 1990 roku na Ducati 851, po sukces Carlosa Checa na Ducati 1098R w sezonie 2011.

Po jedenastu latach oczekiwania Alvaro Bautista i Ducati Panigale V4 R z Aruba.it Racing – Ducati Team przywracają producenta z Borgo Panigale na najwyższy stopień podium WorldSBK.Niełatwo jest opisać satysfakcję z tego wyniku – powiedział Stefano Cecconi, szef zespołu Aruba.it Racing - Ducati – Jestem dumny z Alvaro, Zespołu i wszystkich, którzy pracują dla Aruby i dla Ducati, zarówno na torze, jak i w Borgo Panigale. To dzięki ich zaangażowaniu dziś możemy świętować ten niezwykły kamień milowy. Naszym kolejnym celem jest zdobycie tytułu producenta, gdyż współpraca Aruby i Ducati wykracza poza partnerstwo biznesowe. Dzielimy się wartościami, badaniami, innowacjami i wieloma innymi kluczowymi czynnikami, które rok do roku prowadzą do osiągania coraz lepszych wyników.

Dzisiaj Ducati jest na szczycie w Superbike, z niesamowitym tytułem zdobytym przez Alvaro Bautistę. Wraz z tytułem MotoGP, ten triumf oznacza kulminację niezapomnianego sezonu, który będzie trwał wiecznie w historii firmy i w sercach wszystkich Ducatisti – powiedział Claudio Domenicali, dyrektor generalny Ducati – Nigdy wcześniej nie udało się zdobyć obu tytułów w tym samym roku, MotoGP i SBK. To odpowiednia nagroda za maksymalny wysiłek, jaki włożyliśmy w oba mistrzostwa, leżące u podstaw sportowego powołania Ducati. Dzięki wysokiej determinacji i dojrzałości Alvaro oraz niezwykłemu potencjałowi technologicznemu Panigale V4R udało się nam osiągnąć cel. Dziękuję Alvaro i wszystkim, którzy przyczynili się do osiągnięcia tego pamiętnego wyniku.

Jestem bardzo szczęśliwy – powiedział Alvaro Bautista – Po dwóch trudnych latach zaufało mi wiele osób: Stefano, Serafino, Claudio, Gigi, Paolo. Po 2019 roku miałem drugą szansę spróbować ponownie. Próbowałem być najlepszym zawodnikiem i ciężko pracowałem. Myślę, że wygrałem z rywalami takimi jak Toprak i Johnny, którzy wysoko postawili poprzeczkę niesamowitymi występami w trakcie sezonu. Teraz czas na świętowanie. Czas docenić to, co osiągnęliśmy. Chcę podziękować Aruba.it i Ducati oraz całemu mojemu Zespołowi. Dziękuję.#ForzaDucati #TheReturn