Kalendarz wydarzeń
Kalendarz wydarzeń

Wydarzenia

Relacja z Ducati Scrambler Yellow Day: Scramblerowy Day of Joy

2021-08-20


Pierwsza edycja imprezy Ducati Scrambler Yellow Day już za nami! Żółta kolumna motocykli nie pozostała niezauważona podczas naszej przejażdżki po Warszawie i okolicach. Frekwencja na wydarzeniu dopisała, co tylko utwierdziło nas w przekonaniu, że event dla posiadaczy Scramblerów jest świetnym pomysłem i już zastanawiamy się nad kolejną edycją Yellow Day w przyszłym roku.

W sobotę 14 sierpnia spotkaliśmy się przed salonem Ducati Liberty Motors w Piasecznie w wyjątkowym składzie. Pijąc kawę obserwowaliśmy jak parking powoli wypełnia się kolejnymi Scramblerami, customami i unikatowymi sprzętami jak Ducati Paul Smart 1000, czy Ducati GT1000 SportClassic. Czuć było już nadchodzącą przygodę, więc wkrótce potem wsiedliśmy na nasze maszyny i ruszyliśmy w żółtym szyku w kierunku promu w Gassach, gdzie wraz z motocyklami przepłynęliśmy na drugą stronę Wisły. Trasa zaplanowana została w taki sposób, aby tego dnia wielokrotnie przekroczyć rzekę, więc przejechaliśmy też przez Most Południowy, Siekierkowski i Świętokrzyski. Na pamiątkowe zdjęcie zatrzymaliśmy się między innymi na błoniach PGE Narodowego, skąd następnie ruszyliśmy na obiad do Espotu w Elektrowni Powiśle.


/#
Najciekawsze atrakcje podczas Ducati Scrambler Yellow Day czekały na nas w ośrodku Drive Position w Sękocinie Starym, czyli Scramblerowym "Land of Joy". Podwarszawski obiekt był celem naszej wyprawy, na którym zaplanowaliśmy wiele różnych aktywności. Na motocrossowym torze, pod okiem instruktora mogliśmy dać upust swoim emocjom i sprawdzić motocykle w piachu, na ostrych nawrotach i na wymagających hopkach. Uczestnicy Yellow Day udowodnili, że wiedzą co znaczy "polatać Scramblerem" - dosłownie! Nie brakowało urwanych tablic rejestracyjnych i pogiętych dźwigni zmiany biegów, ale na szczęście obeszło się bez żadnych poważnych przygód. Zanim fantazja poniosłaby kogoś odrobinę za bardzo zmieniliśmy atrakcje na czterokołowe. Podczas pucharu gokartowego w uczestnikach znów obudził się duch rywalizacji, pojedynki były bardzo zaciekłe, a trzy sesje przejazdów zakończyliśmy rozdaniem nagród dla najszybszych osób.Wieczorem, po wszystkich emocjach tego dnia zintegrowaliśmy się przy grillowej kolacji, a imprezę zakończyliśmy oglądaniem filmu w kinie letnim. Uczestnicy przekazali nam wiele pozytywnych opinii na temat naszego wydarzenia, dlatego nie będzie to na pewno ostatnia edycja Ducati Scrambler Yellow Day. Mamy kilka pomysłów na sezon 2022 rok, więc śledźcie naszą stronę i social media - Facebook i Instagram, gdzie będziemy zapowiadać kolejne wydarzenia organizowane przez Ducati Polska. Do zobaczenia wkrótce!

Tutaj znajdziecie link do pobrania pełnej galerii zdjęć z Yellow Day 2021.