Kalendarz wydarzeń
Kalendarz wydarzeń

Wydarzenia

Ducati rozpoczyna erę elektryczną: od sezonu 2023 motocykle będą rywalizowały w Mistrzostwach Świata MotoE

2021-10-20


Ducati z radością ogłasza początek nowej, elektrycznej ery. Od sezonu 2023 będzie jedynym oficjalnym dostawcą motocykli do Pucharu Świata FIM Enel MotoE, czyli elektrycznej klasy Mistrzostw Świata MotoGP.

Umowa podpisana pomiędzy Ducati i Dorna Sports, organizatorem i promotorem najważniejszych międzynarodowych mistrzostw w wyścigach jednośladów, obowiązuje do 2026 roku i tym samym obejmie cztery edycje MotoE World Cup.

To historyczny krok dla producenta motocykli z Borgo Panigale, który zgodnie ze swoim zwyczajem wykorzystywania wyścigów jako laboratorium technologii i rozwiązań, które stają się rzeczywistością dla wszystkich motocyklistów, wkracza w świat motocykli elektrycznych zaczynając od najbardziej sportowego sektora.

Ducati jest częścią Grupy Volkswagen, która uczyniła mobilność elektryczną zasadniczym elementem swojej strategii „New Auto” 2030. Gwarantuje to swobodną wymianę wiedzy w dziedzinie elektrycznych układów napędowych.

„Ducati jest zawsze projektowane w przyszłość i za każdym razem, gdy wkracza do nowego świata, robi to, aby stworzyć produkt o najwyższej możliwej wydajności. Pracujemy nad tym, aby motocykle elektryczne charakteryzujące się świetnymi osiągami i lekkością były dostępne dla wszystkich uczestników FIM Enel MotoE World Cup” – powiedział Claudio Domenicali, dyrektor generalny Ducati Motor Holding.