Kalendarz wydarzeń
Kalendarz wydarzeń

Wydarzenia

Ducati kończy niezwykły rok: z 61 562 motocyklami dostarczonymi na całym świecie, rok 2022 jest najlepszym w historii

2023-01-11


Pomimo globalnego kryzysu logistycznego i zaopatrzeniowego Ducati dostarczyło klientom rekordową liczbę motocykli, po raz pierwszy w historii przekraczając granicę 60 000 motocykli. Multistrada V4 to najpopularniejszy motocykl z oferty, na który zdecydowało się ponad 10 000 Ducatisti. Sieć sprzedaży Ducati kontynuuje ekspansję, osiągając rekordową liczbę 821 salonów na całym świecie, a głównym rynkiem zbytu są Włochy.

Rok 2022 potwierdził się jako wyjątkowy dla Ducati. Firma zamknęła okres rekordową liczbą 61 562 motocykli dostarczonych entuzjastom na całym świecie, co uzupełnia sukcesy odniesione w świecie wyścigów. Sprzedaż wzrosła o 3,6 procent w stosunku do 2021 roku.Claudio Domenicali, dyrektor generalny Ducati: Ten poziom sprzedaży jest wynikiem nieustannych inwestycji w rozwój i konsekwentnego dążenia do poprawy jakości produktów i doświadczeń, którymi cieszą się Ducatisti. Ponadto, marka Ducati nigdy nie była bardziej kochana i pożądana dzięki naszym niezwykłym osiągnięciom sportowym i nieustannemu zaangażowaniu w to, aby nasi Ducatisti czuli się częścią wielkiej, przyjaznej rodziny. Osiągnięcie wyniku sprzedaży powyżej poziomu roku 2021, który i tak był doskonały, jest naprawdę ważną miarą elastyczności, z jaką zareagowało Ducati z dostawcami i dealerami. W branży dotkniętej przerwami w dostawach szczególnie półprzewodników, ta elastyczność pozwoliła nam ograniczyć wpływ na opóźnienia w dostawach dla naszych fanów – którym korzystając z okazji dziękuję za ich cierpliwość i poświęcenie. Obecny dziś w Ducati zespół kobiet i mężczyzn jest moim zdaniem najlepszy w historii i odzwierciedla pracę wykonaną w ostatnich latach nad rozwojem i doskonaleniem talentów. Dlatego wielkie podziękowania należą się im wszystkim, ponieważ bez ich zaangażowania sukcesy osiągnięte przez Spółkę nie byłyby możliwe.W 2022 roku Włochy potwierdziły, że są głównym rynkiem zbytu dla Ducati, z 9578 motocyklami i 10-procentowym wzrostem w porównaniu z 2021 rokiem. Na drugim miejscu są Stany Zjednoczone z 8441 dostarczonymi egzemplarzami, co oznacza spadek o 6% w porównaniu z 2021 rokiem z powodu trudności logistycznych i opóźnienia przesyłek zagranicznych. Kolejnym strategicznym krajem dla Ducati są Niemcy, które odnotowały wzrost o 9 procent w stosunku do 2021 roku, a z 6678 dostarczonymi motocyklami są trzecim co do wielkości rynkiem.

Francesco Milicia, wiceprezes ds. globalnej sprzedaży i obsługi posprzedażowej: Rok 2022 był dla Ducati rokiem pełnym sukcesów, a ten rekord jest kolejnym potwierdzeniem solidności firmy i stałego wzrostu marki na świecie. W pierwszych sześciu miesiącach roku mierzyliśmy się z nieciągłościami w świecie logistyki i zaopatrzenia, co odbijało się na wynikach w najważniejszych miesiącach sezonu. Mimo to w drugiej połowie roku udało nam się odrobić straty i osiągnąć najwyższe w historii firmy wolumeny sprzedaży, dzięki dużej elastyczności organizacyjnej i stałemu dialogowi z partnerami i związkami zawodowymi. Chociaż scenariusz ekonomiczny ostatnich miesięcy zdecydowanie się pogorszył, jesteśmy spokojni o przyszłość dzięki stale rozwijającej się sieci sprzedaży i zamówieniom, które odzwierciedlają uznanie entuzjastów dla odnowionej gamy produktów.Multistrada V4 we wszystkich wersjach po raz kolejny okazała się być modelem najbardziej uwielbianym przez entuzjastów Ducatisti z 10 716 motocyklami dostarczonymi na całym świecie. Rodzina Monster, sprzedana w liczbie 7971 egzemplarzy, również odniosła wielki sukces, a następnie rodzina Scrambler Ducati 800 z dostarczoną liczbą 6880 motocykli.

Wyniki te składają się na niezwykłe triumfy osiągnięte przez Ducati w świecie wyścigów, w którym producent motocykli z Bolonii triumfował w MotoGP i WorldSBK.

Rok 2022 był rekordowy również dla sieci sprzedaży, która wciąż się rozwija, coraz bardziej zbliżając się do Ducatisti na całym świecie. Pod koniec 2022 roku jest 821 dealerów Ducati, najwięcej w historii, które po dodaniu nowych rynków w Brunei, Ekwadorze, Salwadorze i Mongolii reprezentują Ducati aż na 96 rynkach.Na rok modelowy 2023 Ducati zaprezentowało osiem nowych modeli, które uzupełniają coraz szerszą gamę, będąc w stanie zaoferować wszystkim Ducatisti najbardziej odpowiedni motocykl do wyrażania swojej pasji do dwóch kółek. Wśród najbardziej wyczekiwanych modeli jest z pewnością Multistrada V4 Rally, motocykl dla wielkich podróżników, a także nowy Diavel V4, model, który zdobył nagrodę „Najpiękniejszego Motocykla” na targach EICMA. Druga generacja Scramblera Ducati potwierdza prostotę i autentyczność, które zawsze reprezentowały podstawowe wartości dla wszystkich entuzjastów Scramblera Ducati, stając się bardziej współczesna, kolorowa i obdarzona jeszcze żywszą osobowością.