Kalendarz wydarzeń
Kalendarz wydarzeń

Sport

Zespół Ducati Lenovo MotoGP 2021 zaprezentowany online

2021-02-09
Oficjalne barwy Ducati w sezonie 2021 MotoGP będą nosić Jack Miller i Francesco Bagnaia, a partnerem tytularnym fabrycznego zespołu Ducati została firma Lenovo. Luigi Dall'Igna, dyrektor generalny Ducati Corse, wyraził przekonanie, że w nadchodzącym sezonie uda się obronić tytułu mistrza świata konstruktorów, a niezwykle utalentowani kierowcy wywalczą najwyższe pozycje w klasyfikacji zawodników. 

Dzisiaj, 9 lutego 2021 w Borgo Panigale w Bolonii odbyła się oficjalna prezentacja zespołu Ducati Lenovo na rok 2021. Transmisję wydarzenia online można było oglądać na stronie ducati.com, kanale Ducati w serwisie YouTube i oficjalnej stronie na Facebooku. Claudio Domenicali, CEO Ducati Motor Holding, zaprezentował nowe, czerwone Desmosedici GP, którymi 26-letni Jack Miller oraz 24-letni Francesco Bagnaia będą podbijać tory wyścigowe w tegorocznych Mistrzostwach Świata MotoGP.

Kontrakt z firmą Lenovo, partnerem tytularnym włoskiego zespołu, został podisany na trzy lata. Lenovo jest liderem technologicznym w dziedzinie komputerów osobistych, urządzeń inteligentnych, centrów danych oraz usług i rozwiązań programistycznych. W 2018 roku firma została sponsorem i partnerem technicznym Ducati, a w ciągu ostatnich trzech sezonów przyczyniła się do opracowania wielu innowacji. Dzięki nowej umowie zagwarantuje jeszcze większe wsparcie oficjalnemu zespołowi Ducati Lenovo.Claudio Domenicali, CEO Ducati Motor Holding powiedział: Z wielkimi emocjami zaczynamy nowy sezon wyścigowy, napędzani pasją i wsparciem Ducatisti na całym świecie. Pomimo komplikacji, których nigdy wcześniej nie doświadczyliśmy, w ubiegłym roku udało się nam zdobyć tytuł mistrza świata konstruktorów. W 2021 roku jest wiele nowości, zaczynając od zawodników: Jacka Millera i Pecco Bagnaia, którzy zdobywali doświadczenie w zespole Pramac Racing Team. Nowym partnerem tytularnym naszego zespołu została firma Lenovo, która towarzyszy nam już od 2018 roku. Z niecierpliwością czekamy na rozpoczęcie sezonu 2021, już 28 marca w Katarze. Forza Ducati!Jack Miller (#43) na temat dołączenia do Ducati Lenovo Team: Emocje, które poczułem widząc mojego czerwonego Desmosedici i zakładając po raz pierwszy nowy kombinezon były niesamowite! Nadal nie dowierzam, że będę częścią oficjalnego zespołu Ducati w tym roku. Włożyłem mnóstwo pracy, aby zajść tak daleko i wreszcie reprezentowanie czerwonych barw daje mi ogromne poczucie satysfakcji, ale też motywacji. Nie mogę się doczekać nowej przygody i postaram się uzyskać doskonałe wyniki w tym sezonie.


Francesco Bagnaia (#63): To będzie dla mnie ważny sezon, ponieważ po raz pierwszy będę nosić barwy oficjalnego zespołu. Jestem dumny, że osiągnąłem ten pierwszy cel, ale teraz skoncentruję się na osiąganiu jeszcze lepszych wyników. Zawsze marzyłem o dołączeniu do oficjalnego zespołu Ducati. Postaram się nie zawieść żadnych oczekiwań. Jestem pewien, że mam wszystko, czego potrzebuję, aby być konkurencyjnym od samego początku i mierzyć wysoko.
Luigi Dall'Igna, dyrektor generalny Ducati Corse: Początek nowego sezonu to zawsze wyjątkowy moment, ale w tym roku szczególnie, bo mamy zupełnie nowy zespół. Mamy z nami dwóch nowych kierowców, Jacka Millera i Pecco Bagnaia. Obaj są niezwykle utalentowani, są młodzi, ale mają już spore doświadczenie. Jack i Pecco mają ogromny potencjał i myślę, że razem możemy walczyć nie tylko o obronę tytułu konstruktorów zdobytego w 2020 roku, ale też o osiągnięcie najwyższych pozycji w klasyfikacji kierowców. Zgodnie z tegorocznymi przepisami nie możemy modyfikować niektórych komponentów motocykli. Mimo to zimą mogliśmy popracować nad wieloma innymi aspektami, aby poprawić konkurencyjność naszych maszyn. Od 2021 roku będziemy mogli liczyć na jeszcze większe wsparcie ze strony Lenovo, które jest naszym partnerem od 2018 roku. Jestem pewien, że razem będziemy mogli osiągnąć jeszcze większy sukces, jednocześnie zapewniając rozrywkę i ekscytację wszystkim Ducatisti na całym świecie.Jack Miller i Pecco Bagnaina rozpoczną testy na Losail International Circuit już 6 marca. Pomimo trwającej pandemii Covid-19, w kalendarzu MotoGP 2021 obecnie potwierdzono 19 wyścigów. Inaugurujące GP Kataru odbędzie się 28 marca, a tydzień później, 4 kwietnia, również na tym samym torze Losail International Circuit, odbędzie się GP Dohy. Nie możemy doczekać się już rozpoczęcia nowego sezonu MotoGP, a Wy? Forza Ducati!