Kalendarz wydarzeń
Kalendarz wydarzeń

Sport

Zespół Aruba.it Racing: Ducati rozpoczyna sezon WorldSBK 2021

2021-03-23Sezon World Superbike 2021 zespołu Aruba.it Racing - Ducati rozpoczęła dzisiaj oficjalna prezentacja zawodników i ich maszyn. Scott Redding i Michael Ruben Rinaldi będą walczyć o najwyższe stopnie podium na Ducati Panigale V4 R.

Dla Brytyjczyka Scotta Reddinga, który walczył o tytuł mistrza świata aż do ostatniej rundy w 2020 roku, jest to drugi sezon w barwach teamu Aruba.it Racing - Ducati. Michael Rinaldi również ma za sobą znakomity sezon, w którym odniósł swoje pierwsze zwycięstwo w WorldSBK podczas GP Aragonii. Stefano Cecconi, szef zespołu Aruba.it Racing - Ducati powiedział: Od 2015 roku oficjalnie reprezentujemy Ducati w Mistrzostwach Świata Superbike, a nasze wyniki systematycznie się poprawiały. W zeszłym sezonie zajęliśmy drugie i trzecie miejsce ze Scottem i Chazem. Naszym celem jest zrobienie tego ostatniego kroku naprzód, aby osiągnąć cel postawiony na samym początku tej przygody. Po zaskakującym debiucie w ubiegłym roku, spodziewamy się, że Redding w pełni wykorzysta swój potencjał. Dorobek Rinaldiego to z kolei tytuł Superstock 1000 w 2017 roku i duże doświadczenie. Widząc ich w naszej ekipie czujemy wielką satysfakcję. Życzę zespołowi i zawodnikom powodzenia na ten sezon, który na pewno nie będzie łatwy. Na koniec moje myśli kierują się do wszystkich fanów: w pierwszych kilku wyścigach prawdopodobnie nie będą w stanie być z nami na torach. Jesteśmy jednak pewni, że będą śledzić nasze poczynania w domach, obdarzając nas wsparciem i optymizmem.Claudio Domenicali, dyrektor generalny Ducati Motor Holding powiedział z kolei: Ducati bierze udział w Mistrzostwach Świata Superbike od początku ich powstania w 1988 roku, a na początku nowego sezonu emocje są zawsze olbrzymie. Panigale V4 R to motocykl drogowy, któremu najbliżej do prawdziwej maszyny wyścigowej. Jesteśmy dumni, że model ten jest dostępny dla wszystkich naszych entuzjastów. Aruba.it to nasz wieloletni partner, z którym świetnie układa się współpraca technologiczna. Utalentowani zawodnicy, Scott Redding i Michael Rinaldi, są prawdziwymi ambasadorami naszej marki, więc z optymizmem oczekujemy rozpoczęcia sezonu 2021.

Luigi Dall'Igna, dyrektor generalny Ducati Corse powiedział: Sezon 2020 był ekscytujący i widok obu naszych zawodników walczących o najwyższe pozycje jest źródłem wielkiej satysfakcji i dumy dla całego Ducati Corse. W tym roku, razem ze Scottem i Michaelem, na pewno będziemy bardzo konkurencyjni i liczę, że będziemy mogli zrobić kolejny krok naprzód i dalej poprawiać osiągi naszych motocykli. Proszę zespół, aby dał z siebie wszystko i wierzę, że razem możemy osiągnąć niezwykłe wyniki. Scott Redding (# 45) dodał: Ostatni sezon był dla mnie bardzo ekscytujący. Ogromne wsparcie, które otrzymałem od Ducati i niezwykła więź z zespołem Aruba.it były dla mnie bardzo ważne i dały mi wiele pewności. Zrobię wszystko, co w mojej mocy, aby wykonać ten krok, którego zabrakło w 2020 roku. Jestem przekonany, że sobie poradzę, bo w zeszłym sezonie miałem okazję zdobyć duże doświadczenie na Panigale V4 R, poznać nowe tory i zrozumieć ekscytujący klimat zawodów WorldSBK. Chcę podziękować wszystkim kolegom z zespołu, którzy codziennie ciężko pracują, a także kibicom za wsparcie, byśmy mogli wspólnie świętować sukces na koniec sezonu.


Michael Ruben Rinaldi (# 21) podsumował: W 2020 roku odniosłem pierwsze zwycięstwo w WorldSBK i na zawsze będzie to piękne wspomnienie. Jednak cele są teraz znacznie wyższe i będę ciężko pracował, aby osiągnąć świetne wyniki z zespołem Aruba.it Racing - Ducati. Noszenie tych barw to dla mnie wielki zaszczyt. Chcę powiedzieć swojemu zespołowi, że zrobię wszystko, co w mojej mocy, aby dobrze bawili się w tym sezonie. Chciałbym też prosić fanów, aby nadal nas wspierali, nawet jeśli zdarzą się trudne chwile, ponieważ to dzięki Wam będziemy w stanie je przezwyciężyć.