Kalendarz wydarzeń
Kalendarz wydarzeń

Sport

Testy przedsezonowe AF Racing Team Ducati Toruń

2021-04-26Polski zespół wyścigowy Ducati z Torunia, w ramach przygotowań do sezonu 2021 trenował na chorwackim torze Grobnik. Zobacz onboard Marko Jermana na Ducati Panigale V4 R.

AF Racing Team Ducati Toruń to zespół wyścigowy, który powstał w 2014 roku. W jego skład, oprócz utytułowanego zawodnika Marko Jermana ze Słowenii i stojącego na czele teamu Dariusza Małkiewicza, wchodzą też mechanicy z wieloletnim doświadczeniem w obsłudze serwisowej motocykli wyścigowych. W latach 2014-2018 zespół z sukcesami rywalizował w Wyścigowych Motocyklowych Mistrzostwach Polski. Aktualnie notuje wysokie lokaty w prestiżowym, międzynarodowym cyklu Alpe Adria, czyli Mistrzostwach Europy Centralnej. Utytułowany zespół ma liczną grupę swoich wiernych kibiców, którzy podążają za AF Racing na zawody w kraju i zagranicą.W tym roku polski team rozpoczął sezon testami na chorwackim torze Grobnik, gdzie z pomocą inżyniera wyścigowego Ducati Corse pracowano nad ustawieniami elektroniki zmodyfikowanego Ducati Panifale V4 R. W testach gościnnie wziął również udział Andrzej Drzymulski ze Świata Motocykli, który miał możliwość przejechania się po pętli toru bezkompromisową maszyną AF Racing Team Ducati Toruń. Przez dwa dni trenigów dostrojono motocykl, a kolejny test zaplanowano na torze w Poznaniu, aby być w pełni przygotowanym do zbliżających się rund. Plan na sezon 2021 to pełen cykl Alpe Adria, a cel to oczywiście wywalczenie Mistrzostwa w klasie Superbike. Trzymamy kciuki i życzymy powodzenia całemu zespołowi!Kalendarz poszczególnych rund:
28-30 maj Tor Poznań, Polska
25-27 czerwiec Tor Grobnik, Chorwacja
9-11 lipiec Slovakia Ring, Słowacja
20-22 sierpień Tor Grobnik, Chorwacja
8-10 październik Tor Most, Czechy

Zapraszamy też do śledzenia AF Racing Team Ducati Toruń na Facebooku. Serdeczne podziękowania za zdjęcia oraz film Simpsonowi ze Świata Motocykli.