Kalendarz wydarzeń
Kalendarz wydarzeń

Sport

AF Racing Team Ducati Toruń wygrywa 1 rundę Alpe Adria

2021-07-05
Z wielką satysfakcją informujemy, że Marko Jerman na Ducati Panigale V4 R zdobył komplet punktów w pierwszej rundzie prestiżowego, międzynarodowego cyklu Alpe Adria. AF Racing Team, polski zespół wyścigowy Ducati z Torunia, świetnie rozpoczął Mistrzostwa Europy Centralnej na Torze Grobnik w Chorwacji. Druga runda już w najbliższy weekend, 9-11 lipca na Slovakiaring. 


Pierwsza runda Alpe Adria miała odbyć się w Poznaniu, ale została odwołana. Sezon rozpoczął się więc 25-27 czerwca w Grobniku, gdzie pod koniec kwietnia AF Racing Team prowadził testy przedsezonowe, o czym informowaliśmy Was tutaj. Dariusz Małkiewicz, który stoi na czele polskiego zespołu wyścigowego Ducati, skomentował zwycięski weekend:

Za nami bardzo udana runda. Udało się wywalczyć dwa zwycięstwa w najmocniejszej klasie superbike. Nie było łatwo gdyż wysokie temperatury spowodowały, że musieliśmy szukać nowych ustawień na ten tor. Czeka nas jeszcze dużo pracy nad ustawieniami elektroniki i zawieszenia, ale wiemy już w którą stronę podążać. Teraz czeka nas trudna runda na Słowacji, trzymajcie kciuki!
Życzymy powodzenia i kolejnych sukcesów oraz wywalczenie tytułu mistrzowskiego w klasie Superbike na koniec tegorocznego sezonu.

Kalendarz pozostałych rund:
9-11 lipiec Slovakia Ring, Słowacja
20-22 sierpień Tor Grobnik, Chorwacja
8-10 październik Tor Most, Czechy

Zapraszamy do śledzenia AF Racing Team Ducati Toruń na Facebooku. Kibicujmy razem polskiemu teamowi Ducati!