Kalendarz wydarzeń
Kalendarz wydarzeń

Nowości

Wystartowała produkcja nowego Ducati SuperSport 950

2021-01-21
W fabryce Ducati w Borgo Panigale rozpoczęła się produkcja modelu SuperSport 950. Motocykl będzie dostępny w salonach od lutego.

Nowy SuperSport 950 został niedawno zaprezentowany podczas internetowej premiery Ducati World Première, a już teraz rozpoczyna się jego produkcja. Motocykl o sportowym charakterze, ale łatwy w codziennym użytkowaniu na drogach publicznych jest idealnym wyborem dla każdego, kto chce zbliżyć się do świata sportowych maszyn Ducati.

W stylistyce SuperSporta 950 można znaleźć wiele nawiązań do Panigale V4, takich jak przednie reflektory LED, muskularny zbiornik paliwa, czy owiewki o aerodynamicznym kształcie. Motocykl został wyposażony w jednostronny wahacz i przymocowaną do silnika ramę kratownicową.Dwucylindrowa jednostka Ducati Testastretta, zgodna z normą Euro 5, rozwija maksymalną moc 110 KM przy 9000 obr./min i moment obrotowy na poziomie 93 Nm przy 6500 obr./ min. Bardzo płynne dostarczanie momentu sprawia, że SuperSport 950 jest motocyklem, który może dostarczyć wiele frajdy doświadczonym motocyklistom, ale jednocześnie nie przeraża początkujących. Przy wadze na sucho wynoszącej zaledwie 184 kg zapewnia ekscytujące osiągi. Wersja o obniżonej mocy powinna zainteresować młodych motocyklistów, którzy posiadają kategorię A2.

O bezpieczeństwo prowadzącego dba zaawansowana elektronika, jak ABS do pokonywania zakrętów, kontrola trakcji, kontrola wheelie, czy funkcja trzech trybów jazdy (Sport, Touring, Urban). Standardowa wersja SuperSport 950 jest wyposażona w funkcję Quick Shift Up & Down, aby poprawić wrażenia z jazdy w mieście, w trasie i na torze.4,3-calowy wyświetlacz TFT z grafiką inspirowaną interfejsem rodziny Panigale charakteryzuje się dużym obrotomierzem z centralnym wskaźnikiem aktualnego przełożenia. Podczas jazdy sportowej pozwala w czytelny sposób kontrolować najważniejsze informacje. Nowe siedzisko umożliwia prowadzącemu maksymalną kontrolę. Wysokość kierownicy pozwala na przyjęcie sportowej pozycji jazdy, ale bez nadmiernego obciążania nadgarstków. Z kolei podnóżki ustawiono tak, aby nie męczyć kolan.

Nowy SuperSport 950 dostępny jest w kolorze "Ducati Red". Wersję S ze sportowym, regulowanym zawieszeniem Öhlins i osłoną siedziska pasażera można zamówić w czerwieni Ducati i bieli „Arctic White Silk”. Motocykle pojawią się w salonach w lutym 2021 roku.