Kalendarz wydarzeń
Kalendarz wydarzeń

Nowości

Nowy Desert Sled Fasthouse: limitowana edycja Ducati Scrambler

2021-03-10Limitowana wersja Scrambler Desert Sled Fasthouse została stworzona by uczcić zwycięstwo Ducati w prestiżowym amerykańskim wyścigu terenowym w 2020 roku. W salonach Ducati będzie dostępna również kolekcja odzieży opracowana we współpracy obu marek.

Specjalna odmiana modelu Desert Sled to efekt współpracy Ducati Scrambler z amerykańską marką odzieżową Fasthouse, która zaowocowała spektakularnym sukcesem w ubiegłym roku, kiedy Jordan Graham zwyciężył w klasie Hooligan w Mint 400 – najstarszym i najbardziej prestiżowym wyścigu terenowym w Ameryce. Scrambler Desert Sled Fasthouse został zaprezentowany przez Jasona Chinnocka, CEO północnoamerykańskiej dywizji Ducati, a także Kenny'ego Alexandra, założyciela i prezesa Fasthouse. Motocykl wyróżnia się kolorystyką, która naśladuje grafikę na maszynach startujących w Mint 400. Dominujące kolory to czerń i szarość łączące się w geometryczny wzór na zbiorniku, na którym obok logo Ducati Scrambler umieszczono też logotyp Fasthouse. Rama polakierowana jest czerwienią Ducati i ozdobiona jest aluminiową tabliczką z indywidualnym numerem motocykla. O wyjątkowości tego modelu świadczy produkcja limitowana do zaledwie 800 sztuk.

Scrambler Fasthouse napędzany jest silnikiem o pojemności 803 cm3 i wyposażony jest we wszystkie charakterystyczne elementy modeli Desert Sled, jak wahacz, potrójne zaciski hamulcowe i specjalnie zaprojektowane zawieszenie zdolne do radzenia sobie ze zwiększonymi naprężeniami. Terenową sprawność podkreślają też wysokie błotniki, kratka przedniego reflektora i osłony podwozia. Jest to idealny model dla tych, którzy chcą przeżyć wspaniałe przygody na offroadowych szlakach, takich jak na przykład pustynia w Nevadzie, na której co roku odbywa się wyścig Mint 400.Pozycja za kierownicą została zoptymalizowana pod kątem jazdy w terenie dzięki siedzisku z powłoką antypoślizgową oraz podnóżkom z wymiennymi nakładkami gumowymi. Zawieszenie to zestaw Kayaba ze skokiem 200 mm, a na czarne koła szprychowe o średnicy 19 cali z przodu i 17 cali z tyłu naciągnięto opony Pirelli Scorpion Rally STR, które łączą najlepsze cechy opon terenowych i szosowych.Współpraca między „Land of Joy” i Fasthouse w ramach tego specjalnego projektu obejmuje również wprowadzenie na rynek kolekcji odzieży. Wykonane z wysokiej jakości materiałów koszulki z krótkim i długim rękawem, kurtki i czapki będzie można kupić w sieci dealerskiej Ducati.