Kalendarz wydarzeń
Kalendarz wydarzeń

Nowości

Nowa Multistrada V2: przyjemność podróżowania każdego dnia

2021-09-30Nowa Multistrada V2 to wygodny, przyjemny w prowadzeniu, wszechstronny i zaawansowany technologicznie motocykl dwucylindrowy, który pozwoli Ci wejść do świata Multistrady. Multistrada V2 jest o 5 kg lżejsza względem poprzednika i wyróżnia się jeszcze lepszą ergonomią. To idealny motocykl, aby doświadczać piękna podróżowania każdego dnia. Produkcja modelu rozpocznie się od listopada 2021 roku i będzie dostępny również w wersji o obniżonej mocy dla posiadaczy prawa jazdy kategorii A2. 

Pierwszy odcinek internetowej serii Ducati World Première 2022 poświęcony został podróżom i prezentacji nowej Multistrady. Nowa V2 od Ducati to idealny motocykl, aby cieszyć się każdą trasą. Jest wszechstronny w codziennym użytkowaniu i w mieście. Jak każde Ducati charakteryzuje się też sportowym obliczem i niepowtarzalnym stylem.

Manufaktura z Borgo Panigale projektując Multistradę V2 dopracowała dwucylindrowy silnik tworząc dualny motocykl 360°, bardziej intuicyjny w prowadzeniu, wygodny i dający frajdę z jazdy. Nowa Multistrada V2 jest niezwykle zaawansowanym technologicznie motocyklem, a elektronika stoi na straży bezpieczeństwa, jak również komfortu podróżowania. Nowa, dwucylindrowa Multistrada to furtka do świata tourerów Ducati, również dzięki wprowadzeniu wersji 35-kW dla posiadaczy prawa jazdy A2.Podczas fazy rozwoju tego motocykla skupiono się przede wszystkim na ergonomii, redukcji wagi, modernizacji silnika oraz usprawnieniom, zgodnym z filozofią "ciągłego doskonalenia".

Design Multistrady V2 jest zarazem elegancki i dynamiczny. Doskonale wpisuje się pod względem stylu w rozpoznawalne kanony rodziny motocykli dualnych z Borgo Panigale. Cechuje się płynnymi liniami, gładkimi powierzchniami oraz charakterystyczną i wyróżniającą się równowagą pomiędzy muskularnością przodu, a smukłością i lekkością tyłu. Multistrada V2 posiada również nowe malowanie z nazwą po obu stronach motocykla.

Nowa Multistrada V2 jest wyposażona w najnowszej generacji silnik Testastretta 11° o pojemności 937 cm3. Silnik z rozrządem desmodromicznym ma cztery zawory na cylinder, jest chłodzony cieczą i osiąga maksymalnie 113 KM mocy oraz  94 Nm maksymalnego momentu obrotowego. Dwucylindrowiec liniowo oddaje moc, a zapas momentu obrotowego pozwala na efektywne przyspieszanie z każdego poziomu obrotów. Silnik na życzenie kierowcy może uwolnić sportowy i podnoszący adrenalinę charakter Ducati. Nowoczesna i wytrzymała jednostka ma wydłużone okresy międzyprzeglądowe, z wymianą oleju co 15 000 km i kontrolą luzu zaworowego co 30 000 km.Testastretta 11° w nowej Multistradzie V2 przeszła szereg ulepszeń: ma nowe korbowody, nowe 8-tarczowe sprzęgło sterowane hydraulicznie i zmodernizowaną skrzynię biegów, która gwarantuje większą płynność i precyzję zmiany biegów, ułatwiając również włączenie biegu neutralnego. Zastosowano też nowy quickshifter o jeszcze bardziej zoptymalizowanym działaniu.

Podwozie motocykla zapewnia zwrotność i precyzję prowadzenia. Przednie koło o średnicy 19 cali zapewnia płynną i komfortową jazdę. Motocykl jest niezwykle wszechstronny i idealnie sprawdzi się również do przemieszczania się po mieście – dzięki skutecznemu systemowi półaktywnego zawieszenia Ducati Skyhook Suspension EVO (standard w wersji S) absorbuje nierówności podłoża i zawsze gwarantuje idealne ustawienia, poprawiając bezpieczeństwo i komfort.

Istotne usprawnienia zostały poczynione nad ergonomią motocykla, aby uczynić go bardziej komfortowym i intuicyjnym w prowadzeniu. Nowa Multistrada V2 potrafi zapewnić komfort każdemu kierującemu w każdej sytuacji. Wysokość siedzenia została zredukowana do 830 mm, a węższa kanapa pozwala na pewne oparcie stóp na nawierzchni. Zmiany te zwiększają pewność podczas manewrowania przy małych prędkościach, nawet z pasażerem i zapakowanymi kuframi. Ponadto, w katalogu akcesoriów Ducati Performance dostępne jest niższe siedzisko i obniżone zawieszenie, które w połączeniu pozwalają na zredukowanie wysokości siedzenia do zaledwie 790 mm.Prace nad kanapą skupiły się również na poprawieniu komfortu jazdy. Nowy kształt siedzenia zapewnia wygodną powierzchnię, która gwarantuje kierującemu swobodę ruchów w kierunku wzdłużnym. W odnalezieniu optymalnej pozycji pomagają też nowe podnóżki przejęte z modelu Multistrada V4, które zapobiegają nadmiernemu zginaniu nóg, a tym samym umożliwiają bardziej relaksującą pozycję podczas długich podróży.

Kolejnym kluczowym obszarem ulepszeń była redukcja wagi motocykla. Dzięki modernizacji wielu elementów masa zmniejszyła się o 5 kg w porównaniu do Multistrady 950. Modernizacja silnika przyniosła oszczędność około 2 kg, w tym sprzęgła (1,5 kg) i jego osłony, mechanizmu skrzyni biegów i korbowodów. Różne części zostały odchudzone, w tym lusterka, pochodzące z modelu Multistrada V4, przedni układ hamulcowy oraz obręcze kół. Nowa Multistrada V2 posiada obręcze pochodzące z modelu V4, które są o około 1,7 kg lżejsze, co w istotny sposób poprawia zachowywanie się pojazdu na drodze. W katalogu Ducati Performance dostępne są również lekkie felgi szprychowe.

Multistrada V2 jest standardowo wyposażona w najnowocześniejszy pakiet elektroniczny, który oferuje wszystko, czego potrzebujesz aby podróżować komfortowo i bezpiecznie. Pakiet obejmuje ABS Cornering, który gwarantuje wysoki stopień bezpieczeństwa podczas hamowania nawet w zakrętach, Vehicle Hold Control, który ułatwia ruszanie na pochyłych drogach, Ducati Traction Control, cztery tryby jazdy (Sport, Touring, Urban, Enduro) w pełni konfigurowalne przez użytkownika oraz nowy system Ducati Brake Light, który w przypadku nagłego hamowania automatycznie aktywuje miganie tylnego światła stopu.Multistrada V2 w wersji S gwarantuje 5-gwiazdkową podróż dzięki wzorcowemu w tym segmencie pakietowi wyposażenia, który obejmuje m. in. elektroniczne zawieszenie Skyhook, tempomat, reflektory full-LED wyposażone w funkcję Ducati Cornering Lights, która optymalizuje oświetlenie drogi w zależności od pochylenia motocykla, Ducati Quick Shift Up & Down, system Hands Free, 5-calowy kolorowy wyświetlacz TFT o wysokiej rozdzielczości z intuicyjnym interfejsem i podświetlanymi elementami sterującymi na kierownicy.

Gama kolorystyczna obejmuje klasyczne malowanie "Ducati Red" z czarnymi felgami, które dostępne jest zarówno dla Multistrady V2 jak i Multistrady V2 S. Nowy kolor "Street Grey" z czarną ramą i felgami "GP Red" można zamówić wyłącznie dla wersji S.

Ducati rozpocznie produkcję Multistrady V2 od listopada 2021 roku. Katalog Ducati Performance zawiera również serię specjalnie zaprojektowanych akcesoriów, które podkreślają charakter Multistrady V2.

Na wszystkie modele z rodziny Multistrada, Ducati oferuje ekskluzywną gwarancję "4Ever Multistrada", ważną przez 4 lata bez limitu kilometrów.

#MultistradaV2 #YourEverydayWonder