Kalendarz wydarzeń
Kalendarz wydarzeń

Nowości

Ducati Scrambler 1100 Tribute PRO oraz Urban Motard: dwie nowości na rok 2022

2021-10-14Dwa nowe modele z rodziny Ducati Scrambler stały się bohaterami drugiego odcinka Ducati World Première 2022. Ducati Scrambler 1100 Tribute PRO i Urban Motard zostały zaprezentowane entuzjastom z całego świata i wzbogaciły gamę Scramblera na rok 2022. 

Ducati Scrambler 1100 Tribute PRO został stworzony, aby oddać hołd historii dwucylindrowego silnika chłodzonego powietrzem, pięćdziesiąt lat po tym, gdy po raz pierwszy pojawił się w motocyklu Ducati w 1971 roku. Nowy Ducati Scrambler Urban Motard to model o nowoczesnym wyglądzie, zaprojektowany dla młodszych fanów „Land of Joy” oraz dla wszystkich tych, którzy szukają łatwego w prowadzeniu, dającego frajdę motocykla o sportowym zacięciu.Ducati Scrambler 1100 Tribute PRO napędza legendarny silnik dwucylindrowy, który wciąż chłodzony jest powietrzem. W podobnej formie montowany jest w motocyklach Ducati już od pięćdziesięciu lat. Stworzony z myślą o miłośnikach nowoczesnych maszyn i entuzjastach klasycznych motocykli, Ducati Scrambler 1100 Tribute PRO hołduje osiągnięciom producenta z Borgo Panigale. W przypadku tego motocykla, Centro Stile Ducati zainspirowało się kultowymi elementami Ducati z lat 70-tych, takimi jak specjalne malowanie „Giallo Ocra”, logo Ducati z tamtych czasów zaprojektowane przez Giugiaro oraz szprychowe koła w kolorze czarnym, które doskonale współgrają z wyjątkowym lakierem. Kolejne charakterystyczne detale stylistyczne to okrągłe lusterka i siedzisko z dedykowanymi przeszyciami. 
Z technicznego punktu widzenia, motocykl posiada cechy charakterystyczne dla rodziny Ducati Scrambler 1100 PRO. Ma kultowy i jednocześnie oryginalny design, podwozie zapewniające zwinność i elastyczny silnik o pojemności 1079 cm3, który dostarcza maksymalnie 86 KM mocy przy 7500 obr./min i 88 Nm momentu obrotowego przy 4750 obr./min.

Ducati Scrambler 1100 Tribute PRO jest standardowo wyposażony w trzy tryby jazdy. Każdy z nich zmienia charakterystykę oddawania mocy i poziom ingerencji kontroli trakcji (Ducati Traction Control – DTC). Ponadto, dzięki przedniemu reflektorowi z panelem LED do jazdy dziennej, motocykl jest zawsze widoczny i rozpoznawalny, nawet w ciągu dnia.Kolejnym nowym modelem na 2022 rok jest Ducati Scrambler Urban Motard – motocykl stworzony do doświadczania miejskiego środowiska, wyróżniający się wyjątkowym stylem, sportowym charakterem i niezrównanym poziomem frajdy.Nazwa wybrana dla najnowszej wersji skierowana jest do wszystkich, którzy żyją energią wielkich miast. Centro Stile Ducati zinterpretowało tę koncepcję poprzez nowe malowanie, które łączy w bezprecedensowy sposób biel Star White Silk i czerwień Ducati GP '19 Red w energicznej grafice, inspirowanej światem sztuki ulicznej i wielkomiejskiego graffiti.

Ducati Scrambler Urban Motard napędzany jest silnikiem L-twin o pojemności 803 cm3 z rozrządem desmodromicznym, który dostarcza 73 KM mocy przy 8 250 obr./min i 66 Nm maksymalnego momentu obrotowego przy 5 750 obr./min. Jednostka zapewnia doskonałe osiągi, które nigdy nie onieśmielają kierowcy, gwarantując świetną zwinność w ruchu miejskim i radość z jazdy na pełnych zakrętów trasach.

Elementy takie jak 17-calowe koła szprychowe, wysoki przedni błotnik, płaskie siedzisko i tablice na numery boczne to wyraźne nawiązania do świata Motard. Model standardowo wyposażony jest również w reflektor LED do jazdy dziennej, znak rozpoznawczy wszystkich modeli Ducati Scrambler.

Producent z Borgo Panigale aktywnie angażując się w poprawę bezpieczeństwa klientów zdecydował się wyposażać wszystkie modele Ducati i Scrambler Ducati w ABS działający w zakrętach (Cornering ABS), który gwarantuje wysoki poziom bezpieczeństwa nawet podczas hamowania w złożeniu.Nowe modele Scramblera są również przystosowane do współpracy z systemem Ducati Multimedia System (DMS), który umożliwia połączenie smartfona z motocyklem poprzez Bluetooth, natomiast gniazdo USB umieszczone pod siedzeniem jest standardem.

Ducati Scrambler Urban Motard dołącza do gamy osiemsetek z krainy „Land of Joy”, obok modeli Icon, Icon Dark, Nightshift i Desert Sled. Z kolei model 1100 Tribute PRO należy do rodziny najmocniejszych motocykli z rodziny Ducati Scrambler, wraz z 1100 Dark PRO i 1100 Sport PRO. Obydwa nowe Scramblery będą dostępne w wersji 35 kW dla posiadaczy prawa jazdy kategorii A2.
Ducati Scrambler oferuje szeroki wybór odzieży i akcesoriów, aby zapewnić fanom możliwość wyrażania swojego stylu i personalizacji motocykli. Kolekcja odzieży obejmuje kaski, ubrania specjalistyczne i produkty lifestylowe, podczas gdy gama akcesoriów obejmuje szereg elementów, takich jak siedzenia, panele zbiornika i homologowane układy wydechowe, które dostępne są w salonach Ducati.


#DucatiWorldPremiere #DucatiScrambler #MarkYourRoots #CityRebel