Kalendarz wydarzeń
Kalendarz wydarzeń

Nowości

Ducati Panigale 2023 Replica: limitowana edycja kolekcjonerska stworzona, aby uczcić rekordowy sezon

2023-12-15

 

Repliki Panigale 2023 są inspirowane barwami motocykli, na których startował Bagnaia, Bautista, Bulega, Martin i Bezzecchi w serii MotoGP, WorldSBK i WorldSSP. Cztery Panigale V4 i jedno Panigale V2 wyprodukowane zostaną w limitowanych i numerowanych seriach, unikalne dzięki oryginalnemu podpisowi zawodnika na zbiorniku, certyfikatowi autentyczności, wyjątkowemu wyposażeniu technicznemu i dedykowanej skrzyni transportowej. Motocykle zostały zaprezentowane podczas wydarzenia "Campioni in Festa”, na którym producent z Borgo Panigale świętował tegoroczne zwycięstwa.

Ducati świętuje zdobycie tytułów mistrzowskich MotoGP, WorldSBK i WorldSSP, tworząc pięć specjalnych i kolekcjonerskich serii Panigale, które inspirowane są Desmosedici GP Francesco Bagnaii, Jorge Martína i Marco Bezzecchiego, Panigale V4 R Álvaro Bautisty i Panigale V2 Nicolò Bulegi. Panigale V4 dedykowane Bagnaii i Bautiście przybrało żółte barwy, w których obaj mistrzowie ścigali się podczas Grand Prix Misano i rundy SBK, celebrując kultowy kolor w historii Ducati. Motocykle zostały zaprezentowane podczas konferencji prasowej poprzedzającej „Campioni in Festa”. Podczas tego wyjątkowego wydarzenia producent z Borgo Panigale świętował  historyczne sukcesy tegorocznego sezonu wraz ze swoimi entuzjastami.Rok 2023 był niesamowitym rokiem dla Ducati, ponieważ żaden producent motocykli nigdy nie był w stanie zwyciężyć w Mistrzostwach Świata MotoGP i WorldSBK przez dwa lata z rzędu. Ten historyczny wynik to także zasługa zdobycia tytułu mistrzowskiego w WorldSSP oraz drugiego i trzeciego miejsca w klasyfikacji mistrzostw świata MotoGP, który został osiągnięty dzięki wyjątkowej pracy inżynierów, zespołów i zawodników. Triumf ten Ducati celebruje pięcioma wyjątkowymi motocyklami, prawdziwymi klejnotami w limitowanych i numerowanych edycjach.Każdy egzemplarz z tej serii będzie wyjątkowy dzięki oryginalnemu autografowi zawodnika umieszczonemu na zbiorniku paliwa, który zostanie następnie zabezpieczony warstwą przezroczystego lakieru. Pięć replik upamiętnia numery wyścigowe zawodników, którym są dedykowane: Pecco Bagnaia - 63, Álvaro Bautista - 19, Jorge Martín - 89, Marco Bezzecchi - 72 i Nicolò Bulega -11.

Podobnie jak motocykle wyścigowe, które je inspirują, Panigale 2023 Racing Replicas są oferowane tylko w konfiguracji jednoosobowej. Każdy z nich posiada laserowo wygrawerowaną nazwę modelu i numer egzemplarza na kierownicy, a także dedykowany kluczyk i specjalną animacją na ekranie po uruchomieniu.Replika Panigale V4 Bagnaia 2023 World Champion inspirowana jest najbardziej ekskluzywnymi barwami o nazwie Ducati Yellow, które widniały na motocyklu Desmosedici GP zespołu Ducati Lenovo podczas GP San Marino i Riviera di Rimini GP w Misano. Produkcja ograniczona jest do 263 sztuk.Replika Panigale V4 Bautista 2023 World Champion przyjmuje żółte barwy Ducati z modelu Panigale V4 R, na którym Álvaro ścigał się w rundach Misano i drugim wyścigu w Jerez de la Frontera. Malowanie inspirowane jest tym, na którym Bautista po raz drugi został mistrzem świata WorldSBK w Jerez. Ponadto, podobnie jak Panigale V4 R, z którego czerpie inspirację, posiada zbiornik paliwa ze szczotkowanego aluminium i kute aluminiowe felgi Marchesini w kolorze jasnoszarym. Powstanie jedynie 219 egzemplarzy.Replika Panigale V4 Martín 2023 Racing ma oficjalne kolory Desmosedici GP zespołu Prima Pramac, jednakże jest jeszcze bardziej wyjątkowa dzięki przedniemu błotnikowi z włókna węglowego. Wyprodukowanych zostanie 189 sztuk.Replika Panigale V4 Bezzecchi 2023 Racing jest inspirowana żółto-czarnymi barwami Desmosedici GP zespołu Mooney VR46. Fabrykę w Borgo Panigale opuszczą 72 motocykle.

Te cztery Panigale V4 oparte są na modelu „S” i są wzbogacone o różne komponenty Ducati Performance, które czynią je jeszcze bardziej wartościowymi i jeszcze skuteczniejszymi zarówno na drodze, jak i na torze. Na liście wyposażenia znajdziemy dziewięciotarczowe suche sprzęgło STM-EVO SBK i homologowany tłumik Akrapovič, który jest o 2 kg lżejszy od standardowego w Panigale V4. Układ hamulcowy Brembo jest wzmocniony zaciskami Stylema R i pompą hamulcową MCS ze zdalną regulacją. Regulowane podnóżki Rizoma są wykonane z aluminium.

Inne szczegóły techniczne, które charakteryzują te specjalne motocykle to osłona termiczna tylnych kolektorów wydechowych, osłona alternatora, przednie i tylne błotniki oraz przednie kanały hamulcowe – wszystkie elementy zostały wykonane z karbonu. Z włókna węglowego i z tytanu stworzona jest osłona jednostronnego wahacza.

Wszystkie motocykle Panigale V4 Replica są jeszcze bardziej zbliżone do motocykli wyścigowych, którymi są inspirowane, a wszystko za sprawą serii akcesoriów do użytku na torze, takich jak otwarta wyścigowa osłona sprzęgła z włókna węglowego, zestaw do demontażu tablicy rejestracyjnej i lusterek, wyścigowy korek zbiornika paliwa z aluminium oraz moduł GPS, który umożliwia wyświetlanie na desce rozdzielczej czasów okrążeń i międzyczasów uzyskanych na torze.Replika Panigale V2 Bulega 2023 World Champion bazuje na modelu Bayliss 1st Championship 20th Anniversary i posiada czerwono-czarne barwy Panigale V2 zespołu Aruba.it Racing WorldSSP, z którym Nicolò Bulega zdobył tytuł mistrza świata. Produkcja jest ograniczona do 111 sztuk.

Panigale V2 zostało również wzbogacone o wyścigowe tłumiki Akrapovič, które przeznaczone są do użytku na torze i zwiększają maksymalną moc o 2,5% i maksymalny moment obrotowy o 2%, a także przyczyniają się do zmniejszenia masy motocykla o 5 kg. Regulowane podnóżki Rizoma wykonane zostały z aluminium. Przednie i tylne błotniki, osłona łańcucha, osłona pokrywy sprzęgła i osłona amortyzatora są wykonane z włókna węglowego i tytanu. Panigale V2 w kolekcjonerskiej wersji Bulega 2023 World Champion można jeszcze bardziej zbliżyć do motocykla wyścigowego poprzez zamontowanie zestawu torowego, do demontażu tablicy rejestracyjnej i lusterek.

Każdy motocykl będzie posiadał certyfikat autentyczności i zostanie dostarczony do szczęśliwego nabywcy w drewnianym opakowaniu z dedykowaną grafiką i spersonalizowanym pokrowcem.


#PanigaleV4 #WorldChampionReplica #RacingReplica