Zespół Mission Winnow Ducati gotowy na GP Argentyny!

29/03/2019

Już w najbliższą niedzielę zawodnicy Motocyklowych Mistrzostw Świata zawalczą o najwyższe miejsca w stawce Grand Prix Argentyny. Po emocjonującym wyścigu w Katarze, w którym Andrea Dovizioso stanął na najwyższym stopniu podium, zespół Mission Winnow Ducati jest gotowy na nowe wyzwania.

Zespół Mission Winnow Ducati gotowy na GP Argentyny!

Zanim jednak rozpoczną się wyścigowe zmagania, poznajcie kilka interesujących faktów związanych z zespołem Ducati oraz obiektem Termas de Rio Hondo:  
 

 • Tor w Argentynie jest drugim „najszybszym” torem w kalendarzu MotoGP (pierwszym jest Phillip Island). Średnia prędkość zawodników MotoGP wynosi na nim 177 km/h.  
   
 • Nadchodząca runda będzie piętnastym Grand Prix Argentyny, z czego szóstym odbywającym się na obiekcie Termas de Rio Hondo. Pierwsze Grand Prix Argentyny odbyło się w 1961 roku na torze Oscar Alfredo Galvez, położonym niedaleko Buenos Aires.  
   
 • W 2017 roku ci sami zawodnicy, którzy wygrali poszczególne klasy Mistrzostw Świata podczas rundy w Katarze, zwyciężyli także podczas rundy w Argentynie. Byli to: Maverick Vinales (MotoGP), Franco Morbidelli (Moto2), Joan Mir (Moto3). 
   
 • Najlepszym rezultatem osiągniętym przez Dovizioso na Termas de Rio Hondo w Argentynie było 2 miejsce na podium w 2016 roku. Wynik mógł być powtórzony kolejnego roku, gdyby nie incydent z Iannone na ostatnim zakręcie toru.    
   
 • Uwzględniając zwycięstwo w Katarze, Dovizioso posiada na swoim koncie 22 zwycięstwa w Motocyklowych Mistrzostwach Świata, z czego 12 zdobytych z zespołem Ducati.
   
 • Najlepszy wynik Danilo Petrucciego w Argentynie to siódme miejsce, które zdobył w 2017 roku.  
   
 • W 1962 roku Grand Prix Argentyny w klasie 250 ccm zwyciężył 46-letni Arthur Wheeler, zostając najstarszym zawodnikiem, który wygrał wyścig w Motocyklowych Mistrzostwach Świata. Rekord ten utrzymuje się do dziś.  

   

18/06/2020

Ducati rozpoczyna produkcję Superleggera V4

17/06/2020

Ducati prezentuje nową wersję modelu Hypermotard 950 -RVE

08/06/2020

Nowa oferta wentylowanych kurtek motocyklowych na lato