Motocykle używane

Ducati Toruń Team

Ducati Toruń Team to zespół który uosabia ducha Ducati - prawdziwą pasję i miłość do motocykli oraz ducha rywalizacji zrodzonego na torach wyścigowych całego świata.

Sześciu gości którzy uprawiają sport będący ich pasją.
Sześć potężnych Ducati Panigale 1199, w specyfikacji bazowej przygotowanych przez przez Ducati Toruń.
Najbarwniejszy zespół polskich wyścigów. Zespół posiadający oddaną grupę kibiców.

Skład

  • Marcin Walkowiak -  Superstock 1000
  • Robin Kraaikamp – Superbike
  • Darek Małkiewicz – Rookie 1000
  • Maciej Ukleja – Rookie 1000
  • Rafał Herman – Rookie 1000
  • Piotr Prendota – Rookie 1000


Główna dewiza teamu to przede wszystkim dobra zabawa. Nikt nie napina się tu na bicie rekordów i kolekcjonowanie pucharów. Nie oznacza to jednak, że cokolwiek trącić będzie amatorką. Wspólna grafika na każdym motocyklu, kolekcja własnych ubrań i teamowe busy robią wrażenie i świadczą o tym, że za całością stoją ludzie, którzy wiedzą jak zrobić niezłe show.

PIERWSZE SLAJDERY PRZYTARTE…

Choć każdy zawodnik ma większe lub mniejsze doświadczenie torowe, zespół jako Ducati Toruń Team oficjalnie pojawił się po raz pierwszy podczas treningów na circuit d'Alcarràs.

W skrócie – wyszło tak jak miało wyjść, a nawet lepiej!

Wszystkie motocykle bezawaryjnie i bez wypadku dotrwały do końca treningów.
Czasy kręcone w Alcarras były zgodne z oczekiwaniami, a nawet lepsze. Duża w tym zasługa perfekcyjnej elektroniki Ducati i świetnie spisujących się opon Bridgestone V02. Póki co nowe gumy to absolutna nowość na sezon 2014, pełen slick, który dzięki szerokości 200 mm okazuje się być stworzonym dla Ducati Panigale.

Na trudnym technicznie torze najlepiej poradził sobie Robin Kraaikamp osiągając czas 1:41. Motocykle zespołu testowali też tacy zawodnicy jak Daniel Bukowski i Marcin Walkowiak.
Niektórzy twierdzą, że na torze widziany był też Krzysztof Król - Dyrektor Biura Importera Ducati w Polsce, który z uśmiechem na ustach zjeżdżał z każdej kolejnej sesji treningowej na swoim własnym Panigale 1199.

  • Piotr Prendota (Piotr w DTT pełni także funkcję PR'owca i menagera):

"Alcarras to tor krótki i bardzo wymagający. Ma duże różnice poziomów i sporo nierówności. Dla przykładu - nawrót w lewo, za którym jest bardzo szybki zjazd w dół oznacza próg nachylenia 9%! Wali się z pełną prędkością, po czym następują „dwa lewe”, a potem jest pod górkę zacieśniający się długi prawy. Na wyjściu na prostą podbija mocno koło. Wyboje są takie, że przednie koło potrafi podskawikać kilka razy, a po lewym nawrocie, wychodzi się na gumę z trójki i trzeba przebić na czwórkę, bo zaraz jest kombinacja zakrętów. Absolutna hiperbomba! 200 km/h w złożeniu, a wszystko to na granicy samobójstwa, niesamowity temat!!! Czasem podrywa koło na wysokość metra. Na prostej pełnymi garami pojawia się na liczniku 270-280 km/h mimo licznych nierówności, chce tam wrócić!"

PODSUMOWANIE

Zawodnicy Ducati Toruń Team wspólnie podkreślili, ze był to doskonały wyjazd treningowy przed sezonem. Wszystko wskazuje na to, że w dobie coraz gorszej frekwencji na WMMP i coraz mniejszego szumu medialnego wokół tych zawodów, gwiazda takiej ekipy jak Ducati Toruń Team może świecić bardzo jasno i wreszcie coś zmienić. Pamiętajmy, że wyścigi to nie tylko zestaw czasów z dokładnością do trzeciego miejsca po przecinku, ale też show którego oczekują kibicie. Mamy nadzieję, że DTT mocno tutaj namiesza, dlatego od tego sezonu objęliśmy nad zespołem patronat medialny i będziemy informować Was o kluczowych wydarzeniach w teamie. Jeśli chcecie sami na żywo zobaczyć jak radzą sobie zawodnicy Ducati Team Toruń, zapraszamy na najbliższe rundy WMMP lub na treningi.

Śledźcie także PROFIL FACEBOOK Ducati Toruń Team

*zdjęcia: Motogen, Mateusz Jagielski / PSP / Photoaction

Do góry