Motocykle używane

Zespół Ducati w MotoGP oficjalnie zaprezentowany

Andrea Dovizioso, Danilo Petrucci i motocykle Desmosedici GP19 to The Mission Winnow Ducati Team 2019! 

W piątek, 18 stycznia br. w Szwajcarii, został oficjalnie zaprezentowany zespół Ducati, który będzie występować w barwach włoskiego producenta w królewskiej klasie Motocyklowych Mistrzostw Świata!

Prezentacja odbyła się w szwajcarskim miasteczku Neuchâtel, będącym siedzibą działu rozwoju i innowacji firmy Philip Morris International (PMI) – tytularnego partnera zespołu Ducati w 2019 roku. Zawodnikom w zbliżającym się sezonie będzie towarzyszyło hasło „Mission Winnow (misja: wygrać teraz!)”. Jest ono widoczne na kombinezonach i motocyklach reprezentantów zespołu.  

- Mission Winnow to filozofia firmy, która zakłada dążenie do zmian przez poszukiwanie nowych form realizacji tych samych działań. Ducati jest jednym z najbardziej inspirujących i postępowych producentów w MotoGP, z ponad 70-letnią historią w wyścigach. Determinacja całego zespołu połączona z niekonwencjonalnym myśleniem, aby osiągać coraz lepsze wyniki z wyścigu na wyścig, doskonale oddają ducha hasła Mission Winnow – powiedział Mirosław Zieliński, szef działu rozwoju i innowacji PMI. 

Swój optymizm w stosunku do nadchodzącego sezonu MotoGP wyraził również Claudio Domenicali, Dyrektor Generalny Ducati Motor Holding:

- Wyścigi są zapisane w DNA marki Ducati. Doświadczenie zebrane przez lata w Motocyklowych Mistrzostwach Świata pozwala nam rozwijać ofertę motocykli, aby były jeszcze bardziej bezpieczne i stale fascynowały swoimi osiągami. Analizując sytuację Ducati z poprzedniego sezonu myślę, że możemy być dumni z tego, co osiągnęliśmy i nie chcemy na tym poprzestać. Wierzę, że doświadczenie, które już posiadamy i pasja, z jaką podchodzimy do pracy, pozwolą nam wspiąć się na szczyt. 

The Mission Winnow Ducati team będzie można oglądać już od 6 do 9 lutego podczas pierwszych przedsezonowych testów motocykli na torze Sepang w Malezji. 
Członkowie zespołu – Andrea Dovizoso
Motocykle towarzyszyły mu praktycznie od dziecka. W wieku czterech lat otrzymał w prezencie od taty minibike’a, a trzy lata później rozpoczął współzawodnictwo. W latach 1997 i 1998 wygrał krajowe mistrzostwa minibike dla młodzieży. Te osiągnięcia były początkiem jego europejskiej kariery, aby w 2001 roku wziąć udział po raz pierwszy w wyścigu Grand Prix w klasie 125 ccm na torze Mugello. 

W ubiegłym sezonie włoski zawodnik zdobył tytuł wicemistrza świata i zanotował cztery wygrane wyścigi (w Katarze, Brnie, Misano i Walencji). 2019 rok będzie dwunastym sezonem Dovizioso w Motocyklowych Mistrzostwach Świata i siódmym w barwach Ducati. 

Wiek: 32 lata (urodzony 23 marca 1986)
Miejsce urodzenia: Forlimpopoli, Włochy
Wzrost: 165 cm 
Waga: 68 kg 
Motocykl: Ducati Desmosedici GP19
Numer startowy: 04
Liczba startów w Grand Prix: 294 (196 x MotoGP, 49 x 250 ccm, 49 x 125 ccm).
Zwycięstwa: 21 (12 x MotoGP, 4 x 250 ccm, 5 x 125 ccm).
Pierwsze zwycięstwa w poszczególnych klasach: 2003 r. Francja – w klasie 125 ccm, 2006 r. Hiszpania – 250 ccm, 2009 r. Wielka Brytania – w klasie MotoGP.
Tytuły mistrza świata: 1 w 2004 roku w klasie 125 ccm.
Członkowie zespołu – Danilo Petrucci 
Przez cztery ostatnie sezony jeździł w barwach zespołu Pramac Racing, w którym zaprezentował doskonałą formę. Pierwszy sezon z motocyklem Ducati, w 2015 roku, zawodnik zakończył na dobrym 10. miejscu w stawce. 2016 rok był dla niego mniej łaskawy ze względu na odniesioną kontuzję, która wyeliminowała go aż z czterech wyścigów sezonie. Kolejne sezony to powrót do coraz lepszej kondycji i wyników. Zarówno 2017, jak i 2018 rok Petrux zakończył na 8 pozycji w generalnej klasyfikacji.

Wiek: 28 lat (urodzony 24 października 1990)
Miejsce urodzenia: Terni, Włochy
Wzrost: 181 cm
Waga: 80 kg
Motocykl: Desmosedici GP19
Numer startowy: 9
Liczba startów w Grand Prix: 118 w MotoGP

Do góry