World Ducati Week

World Ducati Week to najważniejsza impreza na świecie dla wszystkich miłośników marki Ducati. To swoista "Mekka dla Ducatisti". 

 

WDW2020 to wydarzenie, na którym nie może Cię zabraknąć! (więcej informacji wkrótce)

 

 

To jedyny i niepowtarzalny, międzynarodowy zlot fanów marki Ducati, odbywający się co dwa lata na torze im. Marco Simoncellego we włoskim Misano.

Trzy dni imprezy wypełnione są koncertami, wyścigami, spotkaniami z zawodnikami, a przede wszystkim - dobrą zabawą i rykiem tysięcy motocykli Ducati!

A to wszystko otoczone bezgraniczną miłością do motocykli z Bolonii <3

 Idea zlotu World Ducati Week narodziła się w 1998 roku, jako wyraz podziękowania firmy dla oddanych Ducatisti, którzy każdego dnia pielęgnują swoją pasję do maszyn bolońskiej marki. Pomysł spotkał się z ogromnym entuzjazmem fanów, którzy już w czasie pierwszej edycji imprezy stworzyli wielotysięczną paradę, która przejechała ulicami położonego nad Adriatykiem kurortu Misano. Od tego czasu WDW na stałe wpisało się w tożsamość marki Ducati.

W czasie ponad 20-letniej historii zlotu zdarzyło się wiele niezapomnianych momentów. Były to m.in. koncert zespołu Simple Minds, uwielbiane przez publiczność wyścigi równoległe (dla modeli Streetfighter w 2010 roku i dla Diaveli w 2012 i 2014), prezentacja rodziny Scrambler w 2014 roku czy słynna “Rustida”, czyli wielkie party z grillem, w czasie którego zarząd Ducati przygotowywał setki posiłków dla swoich pracowników i zgromadzonych fanów marki.Charakterystyczny dla World Ducati Week jest aktywny udział samych uczestników. Motocykliści, zarówno wolni strzelcy, jak i zrzeszeni w setkach klubów Ducati, sami zgłaszają propozycje wydarzeń. Zlot w Misano to również okazja do szlifowania swoich umiejętności. Doświadczeni instruktorzy przeprowadzają intensywne szkolenia z jazdy na torze oraz w warunkach offroadowych. Sesja na jednym z najsłynniejszych torów na świecie i możliwość spotkania w pit-lane ulubionych zawodników WSBK i MotoGP to niesamowite przeżycie, nie tylko dla fanów sportu!

 Z edycji World Ducati Week 2016 najbardziej zapadł nam w pamięć Wyścig Mistrzów, w czasie którego obecni oraz byli zawodnicy, w tym Mistrzowie Świata, reprezentujący barwy Ducati w najważniejszych seriach wyścigowych na świecie, stanęli do wspólnej rywalizacji na specjalnie przygotowanych Panigale V4. Każdy z motocykli ozdobiony był dedykowaną danemu zawodnikowi grafiką, a w wydarzeniu wzięli udział tacy giganci, jak Troy Bayliss, Andrea Dovizioso, Jorge Lorenzo czy Jack Miller.

World Ducati Week to wydarzenie, które każdy motocyklista powinien przeżyć przynajmniej raz w życiu! Jakie niespodzianki organizatorzy i fani bolońskiej marki przygotują w kolejnej edycji?

 

Już niedługo na oficjalnej stronie WDW (dostępnej tutaj <<LINK>>) pojawią się informacje na ten temat. Oczywiście będziemy Was o tym również informować.

 

Czekamy na was w Misano! 

zespół Ducati Polska