SuperSport 950

Cena:

od 65 900 PLN

Rozstaw Kół1478 mm

Dane techniczne

Silnik Testastretta 11°, 2-cylindrowy w układzie L, 4 zawory na cylinder, rozrząd desmodromiczny, chłodzony cieczą
Pojemność skokowa 937 cm3
Moc maksymalna 110 KM przy 9000 obr./min
Maksymalny moment obrotowy 93 Nm przy 6500 obr./min
Rama Stalowa, rurowa, kratownicowa przymocnowana do głowicy cylindra
Zawieszenie z przodu W pełni regulowany widelec Marzocchi o średnicy 43 mm

SuperSport 950 jest Twoją przepustką do świata sportu. Mocnymi stronami szosowego motocykla sportowego Ducati zawsze były świetne proporcje i dynamiczny styl. Cechy wyróżniające go na tle konkurencji to między innymi jednostronny wahacz i kratownicowa rama.

Konstrukcja nowego SuperSporta 950 ewoluowała dzięki nowym owiewkom zaprojektowanym przez Ducati Style Center, które nadają motocyklowi agresywnego charakteru i jeszcze więcej dynamizmu. Inspiracje Panigale V4 widać w kształcie diodowej lampy czołowej oraz otworach wentylacyjnych odprowadzających ciepło z silnika. Dolna owiewka rozciąga się teraz do tłumika, ukrywając elementy mechaniczne i wizualnie przypominając motocykle torowe.

Przednia szyba SuperSport 950 o opływowym kształcie ma możliwość regulacji w dwóch pozycjach. Zapewnia niezbędną ochronę przed powietrzem przy wysokich prędkościach. Aby połączyć komfort i wszechstronność, jednocześnie zapewniając sportową jazdę, dużą uwagę zwrócono na połączenie ergonomii, ochrony aerodynamicznej i swobody ruchów motocyklisty. Siedzisko na wysokości 810 mm nad nawierzchnią pozwala na łatwe postawienie stóp na ziemi. Ustawienie kierownicy pozwala na przyjęcie sportowej pozycji, ale bez przeciążania nadgarstków. Podnóżki z kolei ustawiono w taki sposób, aby nie nadwyrężać kolan, zapewniając jednocześnie maksymalną kontrolę.

Dwucylindrowa jednostka Ducati Testastretta 11° o pojemności 937 cm3 i z rozrządem desmodromicznym jest zgodna z normą Euro 5. Rozwija maksymalną moc 110 KM i płynnie dostarcza momentu obrotowego. Przy niskiej wadze motocykla, wynoszącej na sucho zalediwe 184 kg, zapewnia ekscytujące osiągi. SuperSport 950 ma DNA prawdziwego Ducati, świetnie czuje się na torze wyścigowym, ale także zaskoczy Cię praktycznością i wygodą użytkowania na co dzień.

Przy 3500 obr./min dostępne jest już 80% maksymalnego momentu obrotowego, a wraz ze wzrostem obrotów wartość momentu obrotowego rośnie liniowo, osiągając szczyt 93 Nm przy 6500 obr./min. Po przekroczeniu tego progu krzywa momentu stopniowo maleje, utrzymując się powyżej 90% do 9000 obr./min, kiedy z kolei dostarczana jest maksymalna moc 110 KM.

Silnik współpracuje z sześciobiegową skrzynią biegów z Ducati Quick Shift w górę i w dół. 

SuperSport 950 jest wyposażony w stalową ramę kratownicową, która wykorzystuje silnik jako element konstrukcyjny. Jak przystało na prawdziwy motocykl sportowy Ducati, SuperSport 950 jest wyposażony w regulowane zawieszenie i jednostronny wahacz ze stopów aluminium, który charakteryzuje się wysoką sztywnością i niską wagą. Z przodu zastosowano widelec Marzocchi o średnicy 43 mm, a z tyłu monoshock Sachs.

Za skuteczne wytracanie prędkości odpowiada wydajny układ hamulcowy z dwoma półpływającymi tarczami o średnicy 320 mm, 4-tłoczkowymi zaciskami Brembo M4.32 z głównym cylindrem samoczynnie odpowietrzającym. Z tyłu zastosowano 245-milimetrową tarczę oraz 2-tłoczkowy zacisk. Za bezpieczeństwo odpowiada system Cornering ABS, którego poziom interwencji można dostosować według własnych preferencji. System Brembo zapewnia mocne hamowanie i świetną reakcję, co przekłada się na przewidywalność i doskonałe wyczucie dźwigni hamulca.

Dzięki wprowadzonym zmianom SuperSport 950 staje się bardziej sportowy, przyjemniejszy w prowadzeniu i wygodniejszy, a dzięki bogatszemu wyposażeniu standardowemu jeszcze bezpieczniejszy. Pakiet systemów elektronicznych oparty na sześcioosiowej platformie inercyjnej firmy Bosch maksymalizuje poziom zabawy i bezpieczeństwa.

Sterowanie wszystkimi funkcjami motocykla odbywa się w menu kolorowego ekranu TFT, który pozwala też w czytelny sposób kontrolować najważniejsze informacje podczas jazdy zarówno sportowej, jak i rekreacyjnej. 

Opisy produktów, dane techniczne oraz cenniki mają jedynie charakter informacyjny i nie stanowią oferty handlowej w rozumieniu art. 66 § 1 Kodeksu Cywilnego.

Umów się na jazdę próbną, lub zapytaj o ofertę