Supersport

Sprawdź ceny innych modeli

Cennik

Rozstaw Kół1478 mm

Dane techniczne

Silnik Testastretta 11°, 2-cylindrowy w układzie L, 4 zawory na cylinder, rozrząd desmodromiczny, chłodzony cieczą
Pojemność skokowa 937 cm3
Moc 81 kW (110 KM) przy 9000 obr./min
Skrzynia biegów 6- biegowa
Rama Stalowa, rurowa, kratownicowa
Masa 183 kg

Ducati Design Center opracowało dynamiczną, dopracowaną, wizualnie kompaktową, lekką maszynę, mocno nawiązującą do superbike’a Panigale. Świadczy o tym zwłaszcza wizerunek przodu motocykla, z dyskretnie umieszczonymi reflektorami i diodowymi światłami do jazdy dziennej.

Nisko osadzone, opływowe i agresywnie wystylizowane owiewki czołowe modelu Supersport naturalnie łączą się ze stalową konstrukcją zbiornika paliwa i starannie zaprojektowanym kokpitem, w którym mieści się tablica przyrządów LCD. Sportowa szyba z pleksiglasu o dwóch różnych wysokościach zapewnia skuteczną ochronę przed przepływem powietrza.

Widziane z boku linie, proporcje i objętości poszczególnych komponentów są typowe dla motocykli sportowych Ducati, a opływowy ogon i rzeźba zbiornika paliwa odgrywają tu kluczową rolę. Dolna część owiewki jest odcięta, tak aby odsłonić kolektor wydechowy i część bloku silnika, elementy wyjątkowo przyjemne dla oka każdego fana sportowych motocykli Ducati. Kompaktowym, sportowy układ wydechowy pozostawia doskonale widoczną obręcz tylnego koła z ramionami  w kształcie litery Y i zapewnia wystarczającą ilość miejsca na akcesoryjne sakwy boczne.

Najwyższa dbałość o ergonomię, ochronę aerodynamiczną i swobodę ruchów kierowcy zapewniła komfort, wszechstronność i oszałamiająco dobre prowadzenie. Siedzisko znajduje się zaledwie 810 mm nad ziemią, dzięki czemu stopy kierowcy mogą być mocno osadzone na podłożu. Wysokość kierownicy nie powoduje nadmiernego obciążenia nadgarstków, a ustawienie podnóżków zapobiega zmęczeniu kolan przy jednoczesnej maksymalizacji kontroli. Szybę z pleksiglasu można ustawić w dwóch różnych pozycjach w zakresie 50 mm, zapewniając odpowiednią ochronę przed wiatrem, nawet przy prędkościach autostradowych. Jeszcze lepszą ochronę można uzyskać montując turystyczną szybę akcesoryjną. 

Komfortowo rozstawione podnóżki dla kierowcy i pasażera oraz zwarty boczny tłumik zapewniają maksymalną swobodę ruchów. Korzyści z pozycji do jazdy są wyraźne zarówno podczas codziennych dojazdów, jak i średnio długich podróży oraz w jeździe sportowej. Część kanapy przeznaczona dla pasażera jest umieszczona w odpowiedniej odległości od podnóżków i ma wygodną wyściółkę. Poziom komfortu na długich dystansach może być dodatkowo zwiększony dzięki wybraniu siedzenia z dodatkowym obiciem z grubego katalogu akcesoriów. Znajdują się tam również zewnętrzne uchwyty dla pasażera, które zapewniają bardziej ergonomiczny chwyt w porównaniu ze standardowymi pod kanapą.

Ducati Supersport dostępne jest w dwóch malowaniach: Titanium Grey oraz Ducati Red.
 

Supersport napędzany jest specjalnie przystosowaną wersją znanego i cenionego dwucylindrowego silnika Ducati Testastretta 11 °, o pojemności 937 cm3. Jest on zgodny z normą Euro 4, posiada cztery zawory na cylinder, chłodzenie cieczą oraz współczynnik kompresji 12,6:1. Moc silnika wynosi 113 KM przy 9000 obr/min i maksymalnym momencie obrotowym 96,7 Nm przy 6500 obr/min.

W modelu Supersport silnik Testastretta 11 ° jest wyposażony w skrzynię korbową i głowice cylindrów, które zostały przeprojektowane w celu uczynienia z jednostki napędowej konstrukcyjną, obciążoną część ramy. Dalsze modyfikacje obejmują zmianę trasy cieczy chłodzącej przez głowice i specjalnie zaprojektowaną pokrywę alternatora, aby umożliwić instalację czujnika zapiętego biegu. Duże korpusy przepustnicy o średnicy 53 mm - elektronicznie kontrolowanej przez układ Ride by Wire - pozwalają silnikowi na efektywne pobieranie mieszanki paliwowo-powietrznej. Serwisowanie tej jednostki jest tak bezproblemowe, jak to tylko możliwe: dwucylindrowy silnik ma interwał serwisowy wynoszący 15 000 km lub 12 miesięcy, z przeglądem luzów zaworowych co 30 000 km.

Moc silnika przekazywana jest za pośrednictwem 6-biegowej skrzyni biegów ze specjalnym czujnikiem, zaprojektowanym w celu umożliwienia wyposażenia gamy SuperSport w najnowocześniejszy quickshifter Ducati Quick Shift (DQS). W standardowej wersji motocykl jest on dostępny jako opcja. Skrzynia współpracuje ze sprzęgłem poślizgowym w kąpieli olejowej, ułatwiającym szybką redukcję w warunkach jazdy sportowej.  

Na drodze Testastretta 11 ° gwarantuje odpowiednią moc w całym zakresie obrotów, przyspieszenie od samego dołu, rzadszą zmianę biegów i niezrównaną przyjemność z jazdy. Nawet niedoświadczeni kierowcy mogą w pełni korzystać z 113-konnego motocykla, ponieważ silnik daje poczucie pewności, co do całkowitej kontroli nad pojazdem. Ok. 80% maksymalnego momentu obrotowego dostępne jest już przy 3000 obr/min. Przy 9000 obr/min silnik osiąga maksymalną moc i utrzymuje aż 90% momentu.
 

Ducati Supersport zbudowany jest na stalowej ramie kratownicowej, która wykorzystuje silnik jako obciążony element konstrukcyjny, z którym łączy się w punktach na obu głowicach cylindrów. Rama pomocnicza połączona jest z tylnym cylindrem. Ta konfiguracja zapewnia bardzo zwartą, lekką konstrukcję o dużej sztywności skrętnej, idealną do wydobycia doskonałej dynamiki modelu Supersport. Co więcej, ta konfiguracja nośna z ramą i silnikiem pomaga utrzymać masę pojazdu na poziomie 210 kg.

W połączeniu ze sportową geometrią układu kierowniczego i rozstawem osi wynoszącym 1478 mm, zapewnia lekkie i precyzyjne prowadzenie oraz najwyższą wydajność, maksymalizując stabilność na zakrętach i przy dużej prędkości. Cechy zostały podkreślone poprzez wybór tylnej opony: rozmiar 180/55 robi imponującą robotę łącząc doskonałe prowadzenie ze zoptymalizowaną powierzchnią styku. 

Kolejnym źródłem stylu Superwporta jest elegancko zaprojektowana, kuta kierownica z aluminium, zamontowana na półce widelca. Podnóżki również wykonano z aluminium, a ich wzór maksymalizuje przyczepność obuwia. Można je również zastąpić podnóżkami wyłożonymi gumą, bardziej odpowiednimi do jazdy miejskiej. Sety pasażera są bezpośrednio połączone z tylną ramą pomocniczą i można je łatwo zdemontować, aby uzyskać bardziej rasowy wygląd motocykla. Pod kanapą, oprócz zestawu narzędzi, znajduje się wygodny, wodoodporny port USB.

Podobnie jak wszystkie prawdziwe motocykle sportowe Ducati, Supersport ma regulowane zawieszenie i jednostronny, odlewany, wahacz, który jest lekki, ale niezwykle sztywny. Z przodu zamontowano w pełni regulowany widelec Marzocchi o średnicy rur 43 mm. Z tyłu pracuje centralny amortyzator Sachs, przymocowany do tylnego cylindra na jednym końcu i wahacza na drugim.

Układ hamulcowy modelu Supersport jest pod względem technicznym i wizualnym bardzo zbliżony do tego, jaki stosowany jest w maszynach sportowych Ducati z najwyższej półki. Z przodu radialne zaciski Brembo M4-32 - napędzane pompą Brembo PR18 / 1 z oddzielnym zbiornikiem i regulowaną dźwignią - ściskają dwie tarcze o średnicy 320 mm. Z tyłu Supersport ma tarczę 245 mm uchwyconą przez 2-tłoczkowy zacisk Brembo. System ten oferuje dużą siłę hamowania z doskonałą dozowalnością i szybką reakcją, dając pierwszorzędne odczucie “hamowania czubkiem palca”. Układ hamulcowy jest sterowany przez zaawansowany system 9MP ABS z trzema mapowaniami.

Supersport ma felgi ze stopów lekkich, z trzema agresywnie wyglądającymi ramionami w kształcie litery "Y", o wymiarach 3,50 x 17 z przodu i 5,50 x 17 z tyłu. Na kołach założono opony Pirelli Diablo Rosso III, 120/70 ZR 17 z przodu i 180/55 ZR 17 z tyłu. Model Diablo Rosso III - bezpośredni następca Diablo Rosso II - zapewnia jeszcze lepszą kontrolę i przyczepność w jeździe sportowej, podnosząc osiągi opony na niespotykany wcześniej poziom. Diablo Rosso III to doskonały profil, materiały najnowszej generacji, innowacyjna konstrukcja, mieszanki i wzór bieżnika, a także długotrwałą wydajność pod względem bezpieczeństwa, stałej reakcji i przyczepności - również w mokrej nawierzchni.
 

Wyposażenie elektroniczne modelu Supersport to przede wszystkim pakiet bezpieczeństwa Ducati, na który składają się 3-stopniowy ABS Bosch 9MP oraz 8-stopniowa kontrola trakcji DTC. Systemy te skutecznie zapobiegają blokowaniu i unoszeniu kół, skracają drogę hamowania i stabilizują motocykl w warunkach niższej przyczepności. 

Silnik modelu sterowany jest całkowicie elektronicznie, za pomocą systemu Ride by Wire i trzech trybów jazdy: Sport, Touring i Urban. Każdy z nich zapewnia nieco inny sposób i poziom oddawania mocy, stosowny do aktualnego stylu jazdy i warunków na drodze. Wybrane tryby jazdy mają również wpływ na działanie systemu ABS i kontroli trakcji.

Kokpit motocykla wyposażony jest w duży wyświetlacz LCD oraz zestaw kontrolek ostrzegawczych. Zestaw instrumentów przekazuje bardzo bogaty zestaw informacji w wyraźny i czytelny sposób. Panel wskaźników LCD jest również gotowy do wyświetlania informacji związanych z systemem multimedialnym Ducati (DMS), pozwalający użytkownikom połączyć swoje smartfony za pośrednictwem modułu Bluetooth (dostępnego jako wyposażenie dodatkowe) i sterować niektórymi funkcjami. Panel wyświetla kontrolki odtwarzacza muzyki, połączenia słuchawkowego oraz  ikony przychodzących połączeń i odebranych wiadomości.

Oświetlenie modelu Supersport jest rezultatem dogłębnych prac projektowych, mających na celu wzmocnienie związków stylistycznych z modelem Panigale i szybką identyfikację wizualną z rodziną Ducati. Przedni reflektor wyposażony jest w światła do jazdy dziennej LED (DRL), zapewniające doskonałą widoczność w ciągu dnia. Światła tylne, światła tablicy rejestracyjnej i kierunkowskazy przednie wbudowane w lusterka wsteczne są typu LED, a tylne kierunkowskazy z tradycyjnymi żarówkami mogą być zastąpione wersjami LED dostępnymi jako akcesoria.

Opisy produktów, dane techniczne oraz cenniki mają jedynie charakter informacyjny i nie stanowią oferty handlowej w rozumieniu art. 66 § 1 Kodeksu Cywilnego.