Relacja z Red Track Academy: rozpoczęliśmy cykl szkoleń torowych dla właścicieli Ducati

29/06/2021

W dniu 26 czerwca na Autodromie Jastrząb odbyło się wydarzenie, które rozpoczęło cykl profesjonalnych szkoleń dla właścicieli Ducati. Część uczestników po raz pierwszy wjechało swoim motocyklem na tor wyścigowy, a pod czujnym okiem instruktorów z JC Group poczyniło w ciągu zaledwie kilku godzin treningu olbrzymie postępy. Możliwość poznania własnego pojazdu w bezpiecznych warunkach zaowocowała wiedzą i doświadczeniem, które na pewno zaprocentują podczas jazdy do drogach publicznych.

Relacja z Red Track Academy: rozpoczęliśmy cykl szkoleń torowych dla właścicieli Ducati

Już od rana na Torze Jastrząb pod Radomiem zaczęło robić się czerwono i głośno. Głodni jazdy właściciele Ducati zostawili w padoku swoje maszyny, aby przed wjazdem na tor odbyć część teoretyczną szkolenia, którą poprowadził Janusz Czaja. Po krótkim briefingu przyszedł czas na praktykę, na którą tego dnia wszyscy najbardziej czekali. Podzieleni na grupy uczestnicy rozpoczęli zozapoznawanie się z poszczególnymi sekcjami trasy i wykonywali ćwiczenia przygotowane przez profesjonalnych instruktorów. Wszystko po to, aby nabrać pewności na motocyklu oraz skorygować ewentualne błędy w pozycji jazdy i prowadzeniu. Z każdym kolejnym wykonanym zadaniem zgromadzone na imprezie Ducati pochylały się coraz niżej asfaltu, a ich właściciele odczuwali coraz większą satysfakcję.

 

 

Trening przerwał deszcz, który obficie zlał trasę i tym samym uniemożliwił wykonywanie ćwiczeń. W trosce o bezpieczeństwo instruktorzy podjęli decyzję o powrocie do padoku. Chwilowa przerwa od jazdy sprzyjała nawiązywaniu nowych znajomości, a zgromadzonych w boksach uczestników połączyła pasja do motocykli Ducati. Niedługo potem nad Tor Jastrząb znów wyszło słońce i szybko osuszyło asfalt. Jazda pełną nitką toru o długości około 1700 metrów była zwieńczeniem wiedzy zdobytej podczas szkolenia. Szybkie zakręty, techniczne szykany, ciasne nawroty, czy długi łuk za wzniesieniem sprawiały uczestnikom znacznie mniej trudności niż na początku.

Red Track Academy to pierwsza impreza z cyklu, który rozpoczął się na Autodromie Jastrząb. Głównym założeniem torowych eventów organizowanych przez Ducati Polska jest poprawianie umiejętności jazdy na motocyklach z Borgo Panigale. Niezależnie od rocznika i modelu Twojego Ducati - jeśli chcesz wziąć udział w szkoleniu i poprawić swoje umiejętności, to śledź nasze kanały social media, Facebook i Instagram, aby dowiedzieć się o kolejnych imprezach z serii Red Track Academy.

 

 

09/09/2021

Masz w sobie duszę Wojownika? Zapraszamy na Fighters Attack - wyjazd dla posiadaczy Streetfighterów V4 do Hiszpanii

20/08/2021

Relacja z Ducati Scrambler Yellow Day: odkryliśmy Scramblerowy Land of Joy

17/08/2021

Poznaj najbardziej wszechstronny motocykl Ducati! Multistrada V4 Experience już 17 września