Panigale V4 S

Cena:

od 128 900 PLN

Rozstaw Kół1469 mm

Dane techniczne

Silnik Desmosedici Stradale 90° V4, rozrząd desmodromiczny, 4 zawory na cylinder, chłodzony cieczą
Pojemność skokowa 1103 cm3
Moc maksymalna 214 KM przy 13000 obr./min
Maksymalny moment obrotowy 124 Nm przy 9500 obr./min
Rama Aluminiowa
Zawieszenie z przodu W pełni regulowany widelec Öhlins NIX30 o średnicy 48 mm, elektroniczna regulacja tłumienia i odbicia

Nowe owiewki wraz z pakietem rozwiązań aerodynamicznych zostały opracowane we współpracy z Ducati Corse, w oparciu o badania CFD, z końcową optymalizacją w tunelu aerodynamicznym. Budowa owiewek odzwierciedla model wyścigowy Panigale V4 R i zgodnie z prawdziwym stylem Panigale – w pełni spełnia oficjalne wymagania Ducati Superbike. 

W pakiecie aerodynamicznym Panigale V4 zalazły się:

● Szyba z plexiglasu, owiewka czołowa oraz owiewki boczne. Nowa szyba jest wyższa oraz bardziej pochyła, co lepiej chroni kierowcę przed wiatrem szczególnie w okolicy kasku i barków. Wyższa i szersza owiewka czołowa (+15 mm w każdą stronę) redukuje opór powietrza w obszarze ramion, szczególnie przy wysokich prędkościach. Boczne owiewki znacznie poszerzono (+38 mm na stronę), co pomaga redukować opór powietrza odczuwany przez motocyklistę oraz poprawia wydajność aerodynamiczną motocykla.

● Boczne, stylowe otwory wentylacyjne o zwiększonej wydajności. Poprawiają przepływ powietrza przez chłodnicę oleju (+6%) oraz przez chłodnicę płynu chłodzącego (+16%).

● Spojlery. Pochodzą z wyścigowego GP16 z MotoGP, gdzie zadebiutowały przed wprowadzeniem regulacji zabraniających stosowania elementów o przekroju płata nośnego. W efekcie spojlery w Panigale V4 są bardziej efektywne, niż te stosowane obecnie w MotoGP. Wykonane zostały z termoplastiku wzmacnianego włóknami karbonowymi, a każda krzywizna i kształt ma praktyczne zastosowanie. W efekcie zapewniają dodatkowe 30 kg siły docisku przy prędkości 270 km/h.

Zwiększona siła docisku zapobiega unoszeniu się przedniego koła oraz dodaje stabilności przy hamowaniu i w punkcie rozpoczęcia zakrętu. Wyższa stabilność wymaga użycia większej siły na kierownicy przez motocyklistę, ale efektem jest poprawa czasu okrążenia. Zwiększona stabilność redukuje poziom niezbędnej interwencji elektroniki oraz pozwala na trzymanie gazu dłużej i hamowanie głębiej. 
 

Ducati Panigale V4 napędzane jest silnikiem Desmosedici Stradale o pojemności 1103 cm3. Zamontowano go w pochyleniu 42° do tyłu. Posiada układ V4 o kącie rozwarcia cylindrów 90°, rozrząd Desmodromiczny, kolejność zapłonów Twin Pulse oraz jedyny w swoim rodzaju wał napędowy obracający się w kierunku przeciwnym do jazdy. Silnik osiąga 214 KM mocy przy 13 000 obr/min oraz 124 Nm momentu obrotowego przy 9 500 obr/min, co także fenomenalnie sprawdza się na zwykłych drogach.

Model Panigale V4 posiada na nowo zaprojektowane mapowanie systemu sterującego elektroniczną przepustnicą Ride by Wire, wraz z kilkoma ustawieniami przekazywania momentu obrotowego. Torowe mapowanie RbW spełnia oczekiwania motocyklisty, zapewniając precyzyjne, gładkie i przewidywalne reakcje na ruch manetką gazu. Pozwala na łatwiejsze ustabilizowanie przepustnicy w środku oraz na wyjściu z zakrętu. Ponadto przebieg krzywej momentu obrotowego na przełożeniach I, II oraz III różni się w zależności od wybranego trybu Power Mode, co minimalizuje utratę stabilności przy przyspieszaniu.

Pomimo wyjątkowych osiągów, regulacja zaworów (Desmo Service) wymagana jest zaledwie co 24 000 kilometrów, a przeglądy wykonuje się co 12 000 km lub 12 miesięcy.
 

Zmiany podwozia wprowadzone w Panigale V4 powodują, że motocykl łatwiej składa się w zakręty, pojawia się w szczycie zakrętu wcześniej, z łatwością połyka wszelkie nierówności nawierzchni oraz zachowuje się neutralniej na wyjściu.

Przednia rama Front Frame pochodzi teraz z wersji V4 R, ale jej boki są lżejsze, obrabiane maszynowo. Osiągnięta w ten sposób zwiększona elastyczność ramy skutkuje niższym naciskiem wywieranym na opony na torze. Przede wszystkim poprawiło się wyczucie przedniego koła w maksymalnych pochyleniach.

Mocowanie przedniego widelca obniżono o 4 mm, tylny amortyzator skrócono o 2 mm, a dźwigienki zawieszenia są krótsze o 5 mm. Środek ciężkości motocykla podniósł się o 5 mm. Skutek? Panigale V4 jest zwinniejsze w momencie rozpoczęcia zakrętu i zjawia się w szczycie szybciej. Podwyższony tył to także zwiększony kąt efektu ciągnięcia łańcuchem. Dzięki temu motocykl mniej przysiada, a więc jest stabilniejszy. 

Zawieszenie Panigale V4 składa się z widelca Showa BPF o średnicy goleni 43 mm wraz z tylnym amortyzatorem Sachs, które posiadają pełną regulację. Kompletu dopełnia amortyzator skrętu Sachs oraz potężne zaciski hamulcowe Brembo Stylema, pracujące na tarczach przednich o 330 mm średnicy.

Zaawansowany model Panigale V4 S wyposażono w zawieszenie będące najnowszą technologią - sterowane jest elektronicznie, a ustawienia dobierane są w czasie rzeczywistym. W pakiecie znalazły się widelec Öhlins NIX-30, amortyzator Öhlins TTX36 oraz amortyzator skrętu Öhlins. Zawieszenie obsługiwane jest systemem Öhlins Smart EC 2.0 drugiej generacji, wraz z nowym OBTi (Objective Based Tuning Interface).
W obu odmianach, Panigale V4 i V4S, widelce oraz tylne amortyzatory posiadają sprężyny miększe, o zwiększonym napięciu wstępnym. Skutkiem jest efektywniejsze użycie skoku zawieszenia, aby motocykl gładko przejeżdżał przez nierówności asfaltu. Nowa ustawienia zapewniają lepszą kontrolę nad nurkowaniem przy hamowaniu, dzięki czemu rozpoczęcie zakrętu jest łatwiejsze.

Model Panigale V4 posiada 5-ramienne felgi z odlewanego aluminium, tymczasem Panigale V4 S otrzymał 3-ramienne felgi z kutego stopu aluminium. Na obręczach znalazły się opony Pirelli Diablo Supercorsa SP w rozmiarach 120/70 ZR17 oraz 200/60 ZR 17, stosowanych w Mistrzostwach Świata FIM Superbike.
 

Panigale V4 posiada pakiet najnowszych technologii i asystentów elektronicznych. Ich praca opiera się na 6-osiowym czujniku IMU, który bezustannie monitoruje pozycję i zachowanie motocykla. Elektroniczni asystenci czuwają nad każdą fazą jazdy, a ustawieniami systemów zarządzają trzy tryby jazdy (Race, Sport, Street) z możliwością personalizacji. DTC, DWC, DSC i EBC można konfigurować szybko, przyciskami na lewej kierownicy. Informacje wyświetlają się na 5-calowym ekranie TFT. W zestawie znalazły się:

- ABS Cornering EVO – działający w zakrętach ABS. Pomaga utrzymać stabilność nawet przy pochyleniach oraz przeciwdziała unoszeniu tylnego koła. Został radykalnie odmieniony. Ma 3 tryby pracy.

- Ducati Traction Control (DTC) EVO 2 – Kontrola trakcji o nowej strategii, pochodzi z MotoGP, a znalazła się już w Panigale V4 R. System interweniuje w oparciu o uślizg koła i pochylenie motocykla, działając z „przewidującą” strategią. Zapobiega utracie przyczepności tylnego koła, zapewniając więcej mocy i stabilności przy przyspieszaniu z zakrętu.

- Ducati Slide Control (DSC) – Jako dodatek do kontroli trakcji, kontroluje dostarczany moment obrotowy w zależności od kąta wychylenia slajdu. Jego celem jest utrzymanie takiego uślizgu, który będzie łatwy do opanowania oraz zapewni najszybsze wyjście z zakrętu.

- Ducati Wheelie Control (DWC) EVO – Najnowszy system jest jeszcze bardziej precyzyjny. Przeciwdziała nadmiernemu unoszeniu przedniego koła, aby zapewnić pełne możliwości przyspieszania.

- Ducati Power Launch (DPL) – Asystent szybkiego startu, współpracuje z innymi systemami, ma 3 tryby pracy. Po jego włączeniu oraz po wrzuceniu pierwszego biegu, komputer zarządza poziomem obrotów silnika i dostarczaną mocą. Przy atomowym starcie motocyklista może skupić się wyłącznie na odpowiednim wypuszczaniu sprzęgła.

- Ducati Quick Shift up/down (DQS) EVO 2 – Nowy system szybkiej zmiany biegów bez użycia sprzęgła, zarówno na wyższe oraz na niższe przełożenia. Zaprojektowany specjalnie dla Panigale V4, DQS potrafi odczytać wiele sygnałów, jak kąt złożenia, aby zapewnić pełną precyzję i stabilność jazdy.

- Engine Brake Control (EBC) EVO – Za sprawą tego systemu, moment hamujący silnika przestaje być zbyt silny, niezależnie od kąta złożenia czy prędkości jazdy. System pomaga optymalizować stabilność motocykla nawet w ekstremalnych warunkach.

- Ducati Electronic Suspension (DES) EVO – Wersja Panigale V4 S posiada elektroniczne zawieszenie Öhlins z możliwością pracy albo w ustalonej konfiguracji tłumienia kompresji, odbicia i tłumika skrętu, albo w trybie dynamicznym. W tej drugiej opcji, za pomocą czujników oraz IMU, zawieszenie w czasie rzeczywistym dopasowuje konfigurację poziomów tłumień do stylu jazdy i przebiegu wydarzeń. Styl pracy może być personalizowany.

Jako wyposażenie dodatkowe Ducati Performance, model Panigale V4 może zostać wyposażony w kolejne trzy systemy. Ducati Lap Timer GPS (DLT GPS) pozwala zapisywać czasy okrążeni w oparciu o GPS. Ducati Data Analyser + GPS (DDA+ GPS) jest zaawansowanym systemem do analizy telemetrii i pracy wszystkich układów i podzespołów motocykla. Z kolei Ducati Multimedia System (DMS) pozwala podłączyć motocykl do smartfonu za pomocą Bluetooth, aby sterować muzyką, rozmowami, wiadomościami SMS.

Opisy produktów, dane techniczne oraz cenniki mają jedynie charakter informacyjny i nie stanowią oferty handlowej w rozumieniu art. 66 § 1 Kodeksu Cywilnego.

Umów się na jazdę próbną, lub zapytaj o ofertę