Przedłużona ochrona Ducati

26/08/2019

Polski importer motocykli Ducati wprowadza nową usługę - dobrowolne ubezpieczenie objemujące koszty napraw motocykla na wypadedk awarii, które dostępne jest dla wszystkich pojazdów sprzedawanych w autoryzowanej sieci dealerskiej. Ochrony udziela Helvetia Schweizerische Versicherungsgesellschaft. Jasne warunki usługi i atrakcyjna cena, to dodatkowa korzyść dla wszystkich nowych właścicieli Ducati.

Przedłużona ochrona Ducati

Co jest przedmiotem ubezpieczenia?
Ochrona ubezpieczeniowa obejmuje szkody powstałe w wyniku awarii elementów lub zespołów motocykla wchodzących w skład fabrycznie oryginalnego wyposażenia pojazdu lub części zamiennych zatwierdzonych przez producenta. Ubezpieczenie może zostać zawarte na okres 12/24/36 miesięcy. Ochroną objęte są szkody zaistniałe na terytorium geograficznym Europy. Ubezpieczenie objemuje wszystkie mechaniczne, elektryczne i eletroniczne elementy i zespoły zamontowane w pojeździe fabrycznie.

Kto może skorzystać z tej usługi?
Każdy klient, który kupi nowy motocykl Ducati w jednym z autoryzowanych salonów lub właściciel motocykla zakupionego w polskiej sieci dealerskiej, którego pierwsza rejestracja została dokonana nie później niż przed trzema laty, a wartość nie przekracza 150 000 euro. Suma ubezpieczenia, czyli górna granica odpowiedzialności Ubezpieczyciela, jest równowartością ceny zakupu nowego motocykla. Ubezpieczenie kosztów napraw zapewnia ochronę właścicielowi pojazdu w sytuacji wystąpienia awarii w ciągu kolejnych trzech lat po wygaśnięciu fabrycznej gwarancji producenta. W ramach ubezpieczenia pokrywane będą koszty robocizny oraz części w kwocie równej wartości zakupowej motocykla.

Obowiązki właściciela
Właściciel pojazdu, który zawarł ubezpieczenie kosztów napraw, zobowiązany jest terminowo dokonywać przeglądów serwisowych zaleconych przez producenta, niezwłocznie zgłaszać w ASO wszystkie oznaki nieprawidłowego funkcjonowania pojazdu oraz postępować zgodnie z zaleceniami opisanymi w książeczce instrukcji obsługi i/lub gwarancyjnej.

Ile to kosztuje?  
Koszty „przedłużenia gwarancji” o kolejne lata dla motocykla Ducati zakupionego w autoryzowanej sieci sprzedaży:
 

Składka zależna od momentu zawarcia ubezpieczenia

12 m-cy 24-mce 36 m-cy
do 3-go miesiąca gwarnacji fabrycznej  747 zł 1 147 zł 1 578 zł
od 4-tego do 24-tego miesiąca gwarancji fabrycznej 823 zł 1 281 zł 1 777 zł
od 25-ego miesiąca do końca gwarancji fabrycznej 900 zł 1 416 zł 1 977 zł


 

 


Zapytaj o szczegóły oferty w najbliższej stacji dealerskiej Ducati. Lista salonów tutaj. 

24/03/2021

Nowy Monster już w Polsce! Zobacz go na żywo podczas The Red Tour vol. 3

23/03/2021

Zespół Aruba.it Racing - Ducati rozpoczyna sezon WorldSBK 2021

22/03/2021

Plebiscyt Best Bikes 2021 - aż 5 modeli Ducati na podium!