Ducati blisko podium MotoGP

01/07/2019

Andrea Dovizioso z fabrycznej ekipy Ducati ukończył niedzielny wyścig ósmej rundy MotoGP w holenderskim Assen tuż za podium, na czwartej pozycji. Szóste miejsce wywalczył jego zespołowy kolega, Danilo Petrucci.

Ducati blisko podium MotoGP

Wicelider klasyfikacji generalnej po starcie z jedenastego pola szybko przebił się do czołówki, po czym stoczył zwycięski, wyjątkowo widowiskowy pojedynek o czwarte miejsce. Jednym z jego rywali był własnie Petrucci, który finiszował tylko pół sekundy za swoim team-partnerem. 

Po trudnych kwalifikacjach musiałem startować do wyścigu z czwartego rzędu, a w takich warunkach bardzo łatwo o błąd – wyjaśniał Andrea Dovizioso. - Byłem jednak w stanie zyskać wiele pozycji i sięgnąć po cenne punkty. Niestety, na torach takich jak ten mamy pewne ograniczenia, przez co jazda staje się trudniejsza, dlatego musimy nadal ciężko pracować i robić dalsze postępy.

To był dziwny weekend – dodał Danilo Petrucci. - Podczas treningów byłem w czołówce i czułem się bardzo pewnie za sterami mojego Ducati Desmosedici GP19, ale gdy wzrosła temperatura i spadła przyczepność mieliśmy trochę więcej problemów niż nasi rywale. W drugiej połowie wyścigu stoczyliśmy jednak z Andreą świetny pojedynek, a teraz jedziemy do Niemiec, gdzie rok temu otarłem się o podium i tym razem spróbuję na nim stanąć.

Podczas gdy Dovizioso nadal zajmuje wysokie, drugie miejsce w klasyfikacji generalnej, Petrucci po wyścigu w Holandii awansował na trzecią pozycję, ze stratą zaledwie ośmiu oczek do swojego rodaka. Fabryczna ekipa Ducati wciąż prowadzi w klasyfikacji zespołowej, a Ducati jest drugie w klasyfikacji producentów. Dziewiąta runda MotoGP odbędzie się już w najbliższy weekend na niemieckim torze Sachsenring.


 

07/11/2020

Ducati prezentuje nową Multistradę V4

30/10/2020

Ducati World Première 2021

29/10/2020

Akcesoria Ducati Performance podkreślają sportowy charakter Diavel 1260