Diavel 1260 S

Cena:

od 104 900 PLN

Rozstaw Kół1600 mm

Dane techniczne

Silnik Testastretta DVT 1262, V2 - 90°, 4 zawory na cylinder, Desmodronic Variable Timing, chłodzony cieczą
Pojemność skokowa 1262 cm3
Moc maksymalna 162 KM przy 9500 obr./min
Maksymalny moment obrotowy 129 Nm przy 7500 obr./min
Rama Stalowa, rurowa, kratownicowa
Zawieszenie z przodu W pełni regulowany widelec Öhlins o średnicy 48 mm

Kolejna generacja modelu Diavel opiera się na kluczowych koncepcjach estetycznych swojego poprzednika, prezentuje je jednak w nowym świetle. Cechą charakterystyczną designu Diavel 1260 S jest masa przeniesiona na przód, która nadaje motocyklowi agresywną postawę, dopełnioną przez opływowy tył i masywną tylną oponę o szerokości 240 mm.

Pokrywy zbiornika paliwa wykonane są z blachy. Są one smuklejsze w strefie kontaktu z siedziskiem, aby poprawić ergonomię kierowcy. Dwa duże wloty powietrza ze szczotkowanego aluminium, będące rozwinięciem koncepcji z pierwszego Diavela, nadają maszynie wyjątkowy charakter. Krótki, niewielki ogon mieści wysuwany uchwyt pasażera i zestaw świateł, dzięki czemu tył Diavel 1260 S utrzymany jest w lekkim, sportowym stylu, który wyraźnie kontrastuje z mocnym przodem. 

Charakter przodu motocykla określa reflektor LED z charakterystycznym światłem do jazdy dziennej w kształcie odwróconej podkowy. Kolejny ciekawy i charakterystyczny dla tego modelu zabieg, to umieszczenie przednich kierunkowskazów w bocznych osłonach chłodnicy. Silnik i rama również odgrywają ważną rolę stylistyczną dzięki swoim niepowtarzalnym, dostojnym konturom. Siła wizerunku Diavela 1260 S to znakomicie dobrane szczegóły, które odkrywamy obchodząc motocykl dookoła. Dostępne dla wersji S wzory malowania to Sandstone Grey z czarną ramą i kołami, Thrilling Black & Dark Stealth z czerwoną ramą i czarnymi obręczami, a także Ducati Red z białymi grafikami, czerwoną ramą i czarnymi felgami. Kolejny dodatek podnoszący walory wizualne to siodło o specjalnym wzorze wykończenia.
 

Diavel 1260 S jest napędzany dwucylindrowym silnikiem Ducati Testastretta DVT o pojemności 1262 cm3 z rozrządem desmodromicznym, który wcześniej zadebiutował w modelu XDiavel. Nowe mapowania zapłonu zapewniają teraz bardziej sportową dostawę mocy, a za końcową transmisję odpowiada łańcuch. 

Dzięki układowi rozrządu DVT ze zmiennymi fazami, jednostka ta dostarcza ekstremalnie liniowy moment obrotowy, nawet przy niskich obrotach. Jednocześnie przy pełnym otwarciu przepustnicy zachwyca osiągami motocykla sportowego. Maksymalna moc silnika to 162 KM przy 9500 obr/min, a moment obrotowy 129 Nm przy 7500 obr/min. Wtrysk paliwa, realizowany przez elektroniczny system Bosch z eliptycznymi gardzielami przepustnicy (odpowiednik średnicy 56 mm) jest zarządzany przez najnowszy system Ride by Wire i trzy tryby jazdy: Sport, Touring i Urban.

Silnik Testastretta DVT 1262 korzysta z dwóch świec na cylinder i wykorzystuje system, który wprowadza świeże powietrze do kanału wydechowego w celu całkowitego utlenienia niespalonych węglowodorów i zmniejszenia poziomu zanieczyszczeń, bez wpływu na osiągi silnika. Wydech Diavela 1260 to system 2-w-1 z korpusem komorowym i dwoma tłumikami końcowymi. Większa część układu jest dyskretnie umieszczona przed tylnym kołem, nie psując linii motocykla.

W standardowym wyposażeniu wersji S znalazł się quickshifter DQS, umożliwiający zmianę biegów w górę i w dół bez użycia sprzęgła. 

Ciągłe inwestycje w jakość, zapewnioną przez odpowiedni projekt, zaawansowane materiały i najnowocześniejszą technologię, pozwalają firmie Ducati zapewnić bardzo konkurencyjne interwały serwisowe. Częstotliwość okresowych przeglądów olejowych została wydłużona do 15 000 km (lub jednego roku), a regulacji czasu zaworów do aż 30 000 km. Osiągnięto to dzięki zastosowaniu specjalnych materiałów do gniazd zaworów, poprawiając wydajność spalania i utrzymując stałą temperaturę pracy silnika DVT Testastretta. Co więcej, innowacyjny system DVT w żaden sposób nie komplikuje procedury regulacji rozrządu.

Diavel 1260 ma stalową, rurową ramę kratownicową, która wykorzystuje silnik jako konstrukcyjny element podwozia. Jest ona przymocowany do bloku silnika na dwóch głowicach cylindrów, podobnie jak odlewana aluminiowa rama pomocnicza. Do silnika przymocowane są również dwie kute płyty aluminiowe, które obejmują jednostronny wahacz z odlewanego aluminium. 

Dzięki rozstawowi osi wynoszącemu 1600 mm i sportowej geometrii podwozia, osiągi Diavela na mieszanych drogach są dokładnie tym, czego można się spodziewać po marce Ducati. Motocykl oferuje doskonałą zwrotność i wyczucie przodu, zapewniając wyjątkowo precyzyjne i przyjemne prowadzenie. 

Diavel 1260 S wyposażony jest w całkowicie regulowany widelec Öhlins o średnicy rur 48 mm oraz w centralny amortyzator Öhlins, również w pełni regulowany. Doskonałą wydajność układu hamulcowego zapewniają przednie podwójne tarcze o średnicy 320 mm z radialnie montowanymi zaciskami Brembo M50. Z tyłu zamontowana jest tarcza o średnicy 265 mm i 2-tłoczkowy zacisk, również wykonany przez Brembo.

W modelu Diavel 1260 S zastosowano odlewane, 10-ramienne koła o specjalnym wzorze, wykańczane maszynowo, w rozmiarach 3,5" x 17" oraz 8" x 17". Motocykl wyposażony jest w opony Pirelli Diablo Rosso III - z przodu w rozmiarze 120/70 ZR17, a z tyłu 240/45 ZR17. Aby zapewnić większą przyczepność podczas pokonywania zakrętów, a jednocześnie zapewniać doskonały przebieg, imponująca tylna opona jest wyposażona zarówno w technologię podwójnej mieszanki, jak i EPT (Enhanced Patch Technology), aby zmaksymalizować powierzchnię styku z asfaltem pod dowolnym kątem nachylenia. Konstrukcja bieżnika i starannie dobrane mieszanki zapewniają wyjątkową wydajność niezależnie od warunków drogowych.
 

Wyrafinowana elektronika, zastosowana w modelu Diavel 1260 S, gwarantuje zarówno niezwykłą wydajność, jak i maksymalne bezpieczeństwo. 6-osiowa jednostka pomiaru bezwładności Bosch (IMD 6D) błyskawicznie wykrywa prędkość, przyspieszenie i kąty nachylenia pojazdu, co ma kluczowe znaczenie dla prawidłowego działania wielu urządzeń sterujących poszczególnymi systemami. 

Pakiet elektroniki Diavela 1260 S obejmuje Bosch Cornering ABS EVO (Abs działający w zakrętach), kontrolę trakcji Ducati Traction Control (DTC) EVO, kontrolę unoszenia przedniego koła Ducati Wheelie Control (DWC) EVO, asystenta startu Ducati Power Launch (DPL) EVO, tempomat oraz system bezkluczykowy Hands Free. 

Dostępne trzy tryby jazdy (Sport, Touring i Urban) nadają motocyklowi trzy odrębne osobowości. Każdy z nich oferuje inny sposób i poziom dostarczania mocy, wpływa na kontrolę trakcji oraz na ustawienia Ducati Wheelie Control i ABS. Ponadto poziomy interwencji w każdym z elektronicznych systemów sterowania są regulowane.

Światła Diavela 1260 S są wynikiem skrupulatnego projektu. Zarówno przednie, jak i tylne pełne diody LED zostały zaprojektowane w celu zmaksymalizowania wydajności oświetlenia. Reflektor automatycznie przełącza się z konfiguracji dziennej na nocną dzięki czujnikowi zamontowanemu na desce rozdzielczej. Ta funkcja może, w razie potrzeby, zostać dezaktywowana i uruchamiana ręcznie. 

Deska rozdzielcza Diavela 1260 S składa się z ekranu TFT oraz oddzielnych modułów kontrolek ostrzegawczych, umieszczonych odpowiednio poniżej i nad kierownicą. Ekran ma cztery różne tryby wyświetlania. Nowością w Ducati jest tryb domyślny, zapewniający minimalny poziom informacji, prezentowanych w bardzo czytelny sposób. Pozostałe trzy to klasyczne tryby wyświetlania Track, Full i City, związane z trybem jazdy. Diavel 1260 ma dedykowane zestawy przycisków na kierownicy z czerwonym podświetleniem. Tempomat posiada oddzielne klawisze do aktywacji i regulacji ustawień prędkości. 

Diavel 1260 S posiada również w standardzie system multimedialny Ducati (DMS). Smartfon podłączony do deski rozdzielczej za pomocą Bluetooth pozwala kierowcy widzieć i obsługiwać przychodzące połączenia / wiadomości tekstowe na ekranie oraz wyświetlać informacje o słuchanej muzyce.

Diavel 1260 S jest również kompatybilny z aplikacją Ducati Link. Pozwala ona kierowcy ustawić "tryb podróży" (połączenie trybu obciążenia i trybu jazdy) i spersonalizować parametry każdego indywidualnego trybu jazdy (ABS, kontrola trakcji itp.) w łatwy sposób za pomocą smartfona. Ta wszechstronna aplikacja zapewnia również wyczerpujące informacje na temat terminów przeglądów, instrukcję użytkownika i lokalizator salonów Ducati. Co więcej, aplikacja Ducati Link pozwala użytkownikom rejestrować parametry jazdy i przejechane trasy, dzięki czemu mogą dzielić się swoimi nowymi doświadczeniami ze światową społecznością Ducatisti, która już korzysta z aplikacji.

Opisy produktów, dane techniczne oraz cenniki mają jedynie charakter informacyjny i nie stanowią oferty handlowej w rozumieniu art. 66 § 1 Kodeksu Cywilnego.

Umów się na jazdę próbną, lub zapytaj o ofertę