Bautista wygrywa wyścig Superpole

24/06/2019

Alvaro Bautista wygrał niedzielny wyścig Superpole podczas siódmej rundy Mistrzostw Świata World Superbike na włoskim torze Misano. Dzień wcześniej Hiszpan stanął na trzecim stopniu podium w swoim pierwszym „mokrym” wyścigu za sterami Ducati Panigale V4 R.

Bautista wygrywa wyścig Superpole

Sobota oznaczała deszczowy „debiut” nie tylko dla Bautisty, ale także jego kolegi z ekipy Aruba.it Racing Ducati, Chaza Daviesa, który - skrócony z powodu ulewy - pierwszy wyścig weekendu ukończył na piątym miejscu. 

W niedzielę Bautista wygrał liczący dziesięć okrążeń wyścig Superpole, ale kilka godzin później przewrócił się jadąc na prowadzeniu drugiego wyścigu głównego. Co prawda Hiszpan był w stanie wrócić na swoje Ducati i dojechać do mety na punktowanym, czternastym miejscu, ale jego przewaga na czele tabeli stopniała do szesnastu oczek.

Podobny los spotkał w niedzielę Daviesa, którzy przewrócił się podczas porannego wyścigu Superpole i choć tak jak Bautista dojechał do mety, to bez punktów. W drugim wyścigu głównym Walijczyk finiszował z kolei na siódmej pozycji. W tabeli jest ósmy. 

Z jednej strony jestem zadowolony, ale z drugiej bardzo zły na siebie – przyznał Alvaro Bautista. - Podczas wyścigu Superpole byłem w świetnej formie i kontrolowałem sytuację. Podczas ostatniego wyścigu było jednak bardzo gorąco i tor nie był zbyt przyczepny. Przewróciłem się po uślizgu przedniej opony w czwartym zakręcie. Wielka szkoda, bo walczyliśmy o wygraną, ale może poczułem się po prostu zbyt pewnie po porannym zwycięstwie. Sobotni, deszczowy wyścig był dla mnie z kolei nowym doświadczeniem w klasie Superbike, ale z każdym kolejnym okrążeniem czułem się w takich warunkach coraz lepiej i jestem zadowolony z podium.

To był dla mnie trudny weekend – dodał Chaz Davies. - Po wywrotce w wyścigu Superpole do kolejnego nie mogłem wystartować z miejsca w pierwszej dziewiątce, co utrudniło nam zadanie. Przyczepność była bardzo niska, a ja nie czułem się komfortowo, ale wiem, że stać nas na dużo więcej. Musimy tylko wyciągnąć wnioski z zebranych doświadczeń.

Ósma runda World Superbike odbędzie się w pierwszy weekend lipca na brytyjskim torze Donington Park. 
 

07/11/2020

Ducati prezentuje nową Multistradę V4

30/10/2020

Ducati World Première 2021

29/10/2020

Akcesoria Ducati Performance podkreślają sportowy charakter Diavel 1260