Andrea Dovizioso gotowy na Japonię!

19/10/2018

Podczas tej rundy team Ducati Corse w rozgrywce będzie reprezentował Andrea Dovizioso. Już 21 października zawodnicy Motocyklowych Mistrzostw Świata zawalczą o najwyższe miejsca w stawce na japońskim torze Motegi! 

Andrea Dovizioso gotowy na Japonię!

Jorge Lorenzo zrezygnował z udziału w treningach i głównym wyścigu ze względu na kontuzję nadgarstka, z którą zmaga się po upadku na pierwszym zakręcie toru MotorLand Aragon w Hiszpanii. 



Oto kilka faktów związanych z zespołem Ducati Corse i torem Motegi, które mogą zainteresować fanów MotoGP: 
 

  • Na najwyższym stopniu podium ubiegłorocznego Grand Prix w Japonii stanął Andrea Dovizioso, pokonując Marca Marqueza na ostatnim zakręcie toru. Podczas wyścigu wystąpiły bardzo intensywne opady deszczu i z pewnością zapisał się on do najbardziej spektakularnych, odbywających się w trudnych warunkach, wyścigów w historii. 


  • Andrea Dovizioso doskonale zna tor Twin Ring Motegi, ponieważ w 2004 roku zdobył na nim mistrzostwo świata w klasie 125 ccm. 


  • Podczas GP Japonii w 2007 roku Casey Stoner zdobył tytuł mistrzowski, już na 3 rundy przed zakończeniem sezonu Motocyklowych Mistrzostw Świata. Ten wyścig wygrał z kolei jego zespołowy kolega, Loris Capirossi. Było to jednocześnie jego ostatnie zwycięstwo w sportowej karierze. 


  • Jorge Lorenzo zdobył pierwsze miejsce na torze Motegi trzy razy: w 2009, 2013 i 2014 roku (wszystkie w klasie MotoGP).


  • Andrea Dovizioso jest jedynym zawodnikiem w klasyfikacji, który podczas rundy w Japonii może powstrzymać Marca Marqueza przed zdobyciem tytułu mistrza świata. Stanie się tak tylko jeśli #04 ukończy wyścig na wyższej pozycji niż Hiszpan. 
     

23/01/2019

Zapraszamy na Ducati Red Winter 4!

21/01/2019

Zespół Ducati w MotoGP oficjalnie zaprezentowany

11/01/2019

Pierwszy polski test Ducati Multistrada 1260 Enduro